Strona główna Fora Foto Sprzęt lampy podrzędne na radio

lampy podrzędne na radio

Sprzęt

Member

Witam, chciałbym zakupić 2 lampy Canona 430EX i do tego jakieś wyzwalacze (tanie a dobre). Chciałbym aby lampy błyskały równocześnie, używałbym ich w systemie wielolampowym. Jest to możliwe skoro są podrzędne ? Nie chciałbym kupować drogiej 580EX. Jakie wyzwalacze wybrać ? Czy jeden wyzwalacz musi być master a drugi slave ?
Być może pytam o proste rzeczy, ale w tym tamecie jestem na prawdę zielony …

Keymaster
Member

w skrócie:
majac dwie 430 poza aparatem możesz je sterować z body jesli masz canona np 7D (sprawdz w instrukcji czy twoja wbudowana lampa moze być masterem)
jesli chcesz przenosić autoamtyke TTL to patrz temat który dał Piotr
jesli chcesz ustawiać ręcznie a tylko synchronizować błysk z migawką to:
najtaniej fotocela
tani Chińczyk(tetra,aster,itp)
drogi Chińczyk (atlas )
bardzo drogi Pocket Wizard

Member

Tak kombinuję by wyszło mi to najtaniej. Oczywiście nie mam Canona 7D (w ogóle to jest on drogi, a szumy i tak ma spore). Wybiorę wyzwalacze aster lub tetra (chińskie). Czyli na stopce aparatu umieszczam nadajnik a pod lampy wyzwalacze ? Jakbym wyzwalacze podpiął pod lampę 430EX i Nissin di622 to też zadziała ? Nissin pod Canona więc powinien zadziałać … Czy muszą być obie 430EX ?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :)

Member

dokąłdnie tak, na aparat nadajnik a do lamp odbiorniki sygnału
lampa musi miec możliwosc wyzwalania srodkowym (gorącym) stykiem, lub gniazdem PC
sprawdź nissina, bo on moze mieć z tym problem

Member

Posiadam lampę YN-460 II i wyzwalacze RF-602 do nikona… Mogę powiedzieć, że są naprawdę świetne. Wyzwalacze działają do 100m i są niezawodne lampa za nieco ponad 200zł spisuje się również wyśmienicie do błyskania. Proponuję się rozejrzeć za takim rozwiązaniem, jeśli mają to być lampy podrzędne. Rozejrzyj się za modelem YN-560 ma większą moc i manualny zoom. Jeśli chcesz TTL to YN-467 i 465 z tego co pamiętam…do Canona jest wersja z wyświetlaczem YN-468.

Member
pawel1114 wrote:
Tak kombinuję by wyszło mi to najtaniej. Oczywiście nie mam Canona 7D (w ogóle to jest on drogi, a szumy i tak ma spore).

Pozwolę sobie grzecznie zwrócić uwagę ;) że jeśli czegoś nie mam, lub czegoś nie wiem – to się o tym nie wypowiadam. Tak się składa, że “oczywiście mam Canona 7D”.
;)

Tak się składa, że mam 7D (i 5D) i nie jest ani drogi (w odniesieniu do profesjonalnych możliwości korpusu przeniesionych z serii 1D – vide np konfiguracyjne możliwości AFa), ani też znacząco nie szumi, a nawet mniej niż D300s Nikona (vide testy w FOTO).
;)

pawel1114 wrote:
Wybiorę wyzwalacze aster lub tetra (chińskie). Czyli na stopce aparatu umieszczam nadajnik a pod lampy wyzwalacze ? Jakbym wyzwalacze podpiął pod lampę 430EX i Nissin di622 to też zadziała ? Nissin pod Canona więc powinien zadziałać … Czy muszą być obie 430EX ?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :)

Z chińczykami bez przeniesienia TTL da się pracować i to całkiem dobrze z każdą lampą, która w manuala pozwala na regulację mocy lampy (a z obecnie produkowanych to chyba nie ma już innych). Osobiście korzystam z 550 EX oraz lampy Canon SPEEDLITE 199A (jedna z lepszych lamp Canona ery analogowej) posiada trzy automatyki i manual oraz dodatkowy przełącznik na auto i manual (1/60-30sek), można jej używać z aparatami cyfrowymi (napięcie około 5V).

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.