Strona główna Fora Foto Sprzęt Lee Big Stoper Vs. Hitech Nikon/canon

Lee Big Stoper Vs. Hitech Nikon/canon

Sprzęt

Member

Witam,właśnie jestem po wycieczce w Szkocji posiadam NIKONA d300s mój znajomy z którym robiliśmy zdjęcia posiada Canona nie jestem pewien jaki model był tego Canona(z niższej półki).
Ja posiadam Hitech 10 pro stop znajomy zaś LEE BIG STOPER jak wiadomo Hitech strasznie przebarwia na niebiesko,u znajomego na Canonie LEE sprawdzało się świetnie,zero przebarwień,więc poprosiłem kolegę aby mi pożyczył LEE na kilka ujęć ja dałem mu swojego HITECHA i tu WIELKIE ZASKOCZENIE!!! LEE na D300s przebarwia tak samo jak Hitech,zaś Hitech na Canonie spisuje się świetnie BEZ PRZEBARWIEŃ !!! może mi to ktoś wytłumaczyć dlaczego NIKON przebarwia na filtrach LEE i Hitech,czym jest to spowodowane???

Member

Automatycznym balansem bieli?

Member

ewo i nie tylko,włosy wyrywałem kombinacjami w ustawieniach i nic :/ może jest to spowodowane matrycą ?
Nie mam pojęcia, a problem jest spory :/

Member

A ustawiałeś ten automatyczny balans bieli czy nie? Bo on powinien wyrównać przebarwienie, przynajmniej mniej więcej.

Member

Tego typu przebarwienia mogą się brać z jakiejś charakterystyki filtrów na matrycy aparatu. Sprawa jest na tyle interesująca, że postaramy się zbadać zagadnienie szczegółowo. Obstawiam, że filtry niebieskie na matrycy Nikona puszczają więcej któregoś niewidzialnego światła, przy czym bardziej obstawiałbym podczerwień (bo ją trudniej zablokować). Pierwsze co bym sprawdził to czy IR-cut i UV-cut nie likwidują czasem przebarwień.

Member

Próbowałem na automatycznym,i na reszcie też,zdjęcia różniły się tylko delikatnie innymi barwami.
hmm może jednak rzeczywiście są jakieś powłoki na matrycy,jest jakiś sposób aby spr. ten IR-cut czy UV-cut ???
Jeszcze jedno pytanie,dlaczego zdjęcia nie zmieniają koloru podczas gdy są założone same filtry połówkowe???podejrzewam że są robione tą samą techniką co big stoper,wszystko to jakieś dziwne jest :/

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.