Strona główna Fora Video Technika filmowania lepszy dźwięk SAMSUNG ES17 12 mp

lepszy dźwięk SAMSUNG ES17 12 mp

Technika filmowania

Member

Witam

Niedawno kupiłam aparat SAMSUNG ES17 12 mp chciałabym nagrać filmiki, gdyż jadę na koncert. Moje pytanie dotyczy dźwięku. Jak ustawić aparat by nie było słychać szumu ??? BY dźwięk był dobry, oraz oczywiście obraz. Coś słyszałam ze chodzi o jakieś wartości iso, ale nie mam pojęcia o co w tym wszystkim biega. Nie wiem jak to ustawic itp. Bardzo prosze o pomoc, szczegółową, gdyż w tej dziedzinie jestem zielona !!!

Z góry wielkie dzięki

Member

Ojoj… koncerty to trudna sprawa.
Po pierwsze, na pewno będzie ciemno. To oznacza konieczność podniesienia czułości matrycy, czyli wysokie ISO. (I szeroko otwartą przysłonę, czyli jak najmniej f/ileś). A to oznacza szum, którego nie słychać, tylko widać na obrazie. Tak już po prostu jest na koncertach. Jak ustawić ISO i przysłonę – to już musisz sobie przeczytać w instrukcji.
Na dobry dźwięk z wewnętrznego mikrofonika raczej nie licz (i ISO nie ma tu nic do rzeczy). Jak skierujesz mikrofonem w kierunku sceny, to jest szansa, że muzykę będzie słychać lepiej niż odgłosy widowni wokół Ciebie. Jeśli to głośna muzyka.

Member

Jestem wręcz pewny, że taki kompakt nie mam możliwości ustawiania przysłony i czułości ISO… :(

Member

Ups, faktycznie nie ma lekko z tym. ISO jest, ale to chyba tyle. No cóż, zalecam lekturę instrukcji tak czy siak, żeby się dowiedzieć co w ogóle da się ustawić przy filmowaniu.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.