Strona główna Fora Foto Inne [Łódź] EIZO Expert Days

[Łódź] EIZO Expert Days

Inne

Member

21 października odbędą się bliskie spotkanie z profesjonalnymi monitorami EIZO w iSpot Galeria Łódzka

Eizo zaprasza na kolejne spotkanie seminaryjne organizowane wraz z firmą SAD – Eizo Expert Days, które odbędzie się w salonie iSpot..

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wybrane monitory LCD tego producenta: modele serii FlexScan: EV2333W, S2233W, S2243W, S2433W.

Przedstawiciel firmy EIZO omówi zagadnienia dotyczące konstrukcji monitorów oraz obrazowania. Wyjaśni również, dlaczego rozwiązania tego producenta są tak wyjątkowe i niepowtarzalne, a marka EIZO jednoznacznie kojarzona jest z najwyższą, jakością i precyzją. W trakcie prezentacji zostaną zaprezentowane rozwiązania do kalibracji firmy X-Rite. i drukarka Epson z serii Stylus Photo R.

Prezentacje odbędą się w następujących godzinach: 10:00, 13:30, 16:30. Po każdej z prezentacji będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji.

Oprócz części typowo teoretycznej, postaramy się przedstawić „na żywo” proces kalibracji monitorów i zademonstrować, jak odpowiednie kalibrowanie wpływa na zgodność obrazu prezentowanego na ekranie monitora z wydrukiem.

Poniżej ramowy program warsztatów:

1. Firma Eizo Nano Corporation
2. Budowa monitora LCD
3. Elektronika w monitorach Eizo
4. Przestrzenie odwzorowania koloru: RGB, CMYK, AdobeRGB – zgodność z wydrukiem
5. Magia cyfr a rzeczywistość: czas reakcji, kontrast, jasność panelu
6. Eizo – jakość obrazu: warsztaty, (kalibracja, porównanie jakości obrazu z innymi panelami LCD)

Dla uczestników przewidzieliśmy specjalną ofertę cenową na produkty Eizo.
Warsztaty poprowadzi ekspert z firmy Eizo, Piotr Wieczorek.

Keymaster

Tylko FlexScany? Żadnych ColorEdge? To na pewno ogłoszenie na to forum? Choć oczywiście część teoretyczna jest ciekawa – jeśli będzie o tym, dlaczego FlexScany wcale nie są najlepsze dla fotografa :)

Member

No właśnie. FlexScan służy mi do czytania forum, prac “biurowych”, obsługi baz itp, a do foto na razie musi mi wystarczyć zajmujący ogromną ilość miejsca poczciwy CRT Samsunga.

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.