Strona główna Fora Foto Technika fotografowania lumiquest promax system

lumiquest promax system

Technika fotografowania

Member

Witam,
mam pytanie czy ktoś z was używa wyżej wspomnianego systemu w fotografii portretowej i ślubnej? Ciekawią mnie wasze opinie o tym gadżecie. Może ktoś zna jakieś linki gdzie można zobaczyć te same kadry z użyciem tego systemu jak i bez niego.

Member

Znalazłem tylko coś takiego:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=17150 – ostatnia wypowiedź. Krótko, ale zawsze coś. Zresztą możesz do gościa napisać sam z prośbą o rozwinięcie wypowiedzi.
http://jamiewillmott.com/blog/2009/03/10/lumiquest-promax-system – tu coś obszerniej ze zdjęciami, ale ja biegle znam tylko polski :)
http://allegro.pl/lumiquest-promax-system-i1689298092.html – aukcja zakończona, ale możesz spróbować zapytać sprzedającego. Co mu szkodzi odpowiedzieć, skoro aukcja nieaktualna.
http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=363641 – tu chyba coś jest, ale po “wielkobrytańskiemu” :)

Może pomoże :)

Member

rozbroił mnie ziemniak. :)

Member

Ja coś takiego używam http://allegro.pl/lumiquest-promax-system-i1689298092.html#gallery. Pytałem o to w wątku “DFV czerwiec 2011” (post 20), Autofokus napisał, że lepsze są filtry żelowe Cookina. Mnie tam się sprawdza ten dyfuzor-odbłyśnik, ktoś powiedział sztuczny sufit 20/80. Bardzo przydatne są wymienne powierzchnie mini blendy, na małe rzepy: srebrny, złoty, biały i dyfuzor zmiękczający. Ostatno używałem tego na weselu (niekomercyjnie) w sali z wysokim drewnianym sufitem + odpowiednie korekcje lampy i ustawy na puszce oraz filtr do żarowego. Muszę przyznać że moje efekty “świetlane” były ciekawsze niż u zawodowca, który błyskał wyłącznie odbitym (mały sukcesik ;-))

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.