Strona główna Fora Foto Sprzęt Lustrzanka kręcąca filmy

Lustrzanka kręcąca filmy

Sprzęt

Member

Witam!

Na pewno padło już wcześniej zapytanie o taką lustrzankę ale chodzi o to, że mam ograniczony dostęp do internetu i nie mam za bardzo czasu żeby poszperać, poza tym od dawna nie orientuję się w świecie nowinek na temat aparatów. Główne moje zapytanie dotyczy lustrzanki, nie z tego roku, z lat poprzednich. Czy znajdzie się coś pokroju Nikona d40x z opcją kręcenia filmów? Powiedzmy, że cena to tak 1.5 – 2 tysiące złotych. I przy okazji nachodzi mnie pytanie… czy w zależności jaki doczepię obiektyw do body, tak będzie obraz?? Czy stare obiektywy będą jak Takumar SMC będą się bez nadawać?

Pozdrawiam,
Natalia

Member

pokroju nikona D40 byłby nikon D3100, z poprzednich lat i w ww cenie to myślę ze nikon D90 udało by się dostać

co do pytania to ciutkę nie rozumiem o jaki ” obraz” masz na myśli
stare obiektywy się nadają, ale działają tylko manualnie

Member

Dzięki. Jezeli chodzi o obraz, to mam na myśli(ale cos mi sie wydaje, ze zrozumialam i to bedzie glupie pytanie), że różnica w filmikach będzie, w zależności czy, zamontuje kita, czy dobre szkło…

Member

w “tanich” nikonach praktycznie nie panujesz nad parametrami rejestrowanego obrazu (na pewno w d90)

Keymaster
TalaStrogg wrote:
Dzięki. Jezeli chodzi o obraz, to mam na myśli(ale cos mi sie wydaje, ze zrozumialam i to bedzie glupie pytanie), że różnica w filmikach będzie, w zależności czy, zamontuje kita, czy dobre szkło…

Nie bardzo będzie różnica. Rozdzielczość filmu jest znacznie mniejsza niż rozdzielczość matrycy aparatu, więc ostrość szkła ma umiarkowane znaczenie. I tak wszelkie różnice ubije kompresja, która we wszystkich lustrzankach jest daleka od optymalnej. Różnica może być tylko w głębi ostrości – jaśniejszy obiektyw bardziej pomoże na selektywną głębię ostrości i odcięcie od tła… ale nie w tanich Nikonach, bo tam nie masz w ogóle kontroli nad ekspozycją i aparat sobie sam ustawia przysłonę jak chce.

Member

dzięki za pomoc…tak przy okazji jakoś okazyjnie kupiło mi się nikkora 50mm 1.8! jakaś starsza wersja ale mi się podoba! :) takumara zafunduje sobie kiedy indziej… :)))

Pozdrawiam!

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.