Strona główna Fora Foto Sprzęt m4/3+średni format (analog)

m4/3+średni format (analog)

Sprzęt

Member

Czy m4/3+adapter+analog ze średniego formatu (kiev lub p6)+obiektyw 200 2.8 ma sens? :)

Keymaster

Będzie działać, bo czemu nie? Ale obiektyw będzie miał pole obrazowania, które starczy dla kilku aparatów podpiętych jednocześnie ;) Jeśli Ci nie przeszkadza, że obiektyw będzie wielki i ciężki, a aparat mały i lekki…

Member

“Siedzę” w tym systemie od czasu wupuszczenia pierwszego korpusu Lumix G1.
Dedykowane obiektywy sa lepsze i gorsze. Z najcięższych i najdłuższych mam cufrową Sigmę 150mm, f/2,8 .Gdyby nie to, że jest to świetne szkło macro, nie zdecydowałbym sie na takie rozwiązanie. Używam wyłacznie ze statywu. Za Piotrem – rozwiązanie bardzo niewygodne, z ręki nie da rady (ja nie dałbym).
Natomiast wykorzystanie starych, niemieckich czy radzieckich, jasnych obiektywów szerokokątnych jest jak najbardziej godne polecenia. Gdzieś tak do ogniskowej około 50mm. Bardzo dobrym rozwiazaniem jest wykorzystanie ich np. do portretów albo z adapterem TILT (na 42mm) do zabawy z głębia ostrości.

Member

Dawno bawiłem się tym ustrojstwem, ale jasna 200 działa na wyobraźnię. ;)

Member

Zwłaszcza po przemnożeniu ogniskowej 2x ;-)

Moim zdaniem będzie to trochę dziwny zestaw, ale nie takie rzeczy ludzie do korpusów m43 podłączają. Ciężko raczej powiedzieć, czego nie podłączają ;-)

Jeśli masz dostęp do darmowego 200 /2,8, to ma to sens, natomiast jeśli miałbyś specjalnie kupować, to znalazłyby się pewnie jakieś lepsze opcje.

Member

Mogę pożyczać. Ten jest chyba dziwniejszy… :)

http://i.imgur.com/efFY6.jpg

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.