Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Martin Evening kontra Scott kelby LR3

Martin Evening kontra Scott kelby LR3

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

witam
interesuje mnie porównanie tych dwóch pozycji obecnie posiadam Scott’a Kelby’ego i choć mam bardzo ochotę na zakup Martina Eveninga to zastanawiam sie czy jest sens?

czy jest ktos kto mial w rekach obie te ksiazki i moze podzielic sie swoja opinia?

Member

Myślę, że nie bardzo jest sens, gdybyś nie miał nic, to lepszy byłby Evening, jest bardziej poprawny ale też … nudnawy, Kelby czasami pisze bzdurki, ale zawsze się przy lekturze pobawiłem. Moim zdaniem do opanowania LR3 jedno z tych dzieł wystarczy.
Ja pracuję głównie z Capture One, nie namawiam Cię bynajmniej do zmiany programu, tylko chcę powiedzieć, że o CO nie wyszła żadna książka, uczyłem się obrabiając zdjęcia i myśląc przy tym intensywnie. Straciłem przy tym większość włosów, ale zdjęcia wychodzą mi całkiem dobrze.

Member

Ja zdecydowanie polecam Kelbiego. Już kiedyś pisałem na forum o jego książkach. Ja dla mnie są napisane bardzo dobrze. Chodzi mi oczywiście o poziom merytoryczny, bo to najważniejsze. Co do książki do Lightroom 3 to powiem, że jest świetna. Mam ją do nie dawna i bardzo wielu rzeczy się nauczyłem, jednocześnie nie męcząc się przy tym. Z drugiej strony moja opinia jest bardzo subiektywna, gdyż osobiście jestem wielkim miłośnikiem książek Scott kelbiego. Uwielbiam jego styl pisania. jest lekki, a jednocześnie pełen profesjonalizmu. I za to go cenie.

Member

Dzieki za opinie
Mi nie chodzi o nauczenie sie jak przestawic suwaczki to chyba jest najprostrza sprawa chodzi mi o wypracowanie lub podpatrzenie sprawdzonego sposobu na katalogowanie, ocenianie, czyli bardziej na zarzadzaniu fotkami mi zalezy
Sposob SK wydal mi sie calkiem dobry czas wprowadzic w zycie i zaczac sprzatac na dyskach

Member

Jeśli chodzi o zarządzanie zdjęciami to lightroom 3 jest niezastąpiony w tej kwestii. A rozdział Scotta Kelbiego może pomóc w tym temacie i to bardzo.

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.