Strona główna Fora Foto Sprzęt myslę o sony a 55 czy mógłby ktos się wypowiedziec na ten temat?

myslę o sony a 55 czy mógłby ktos się wypowiedziec na ten temat?

Sprzęt

Member

chętnie poczytam wypowiedzi użytkowników tego aparatu. czy był to dobry zakup, czy jak byście mogli to chętnie byście go oddali?

Member

a byłeś na stronie http://www.optyczne.pl są tam oceny użytkowników . Możesz jeszcze odwiedzić forum sony znajdziesz tam sporo o tym aparacie .
Pozdrawiam

Member

Testy były w wydaniach wrzesień 2010 i grudzień 2010
https://www.dfv.pl/aw/?find_query=sony+a55

Member

Moi rodzice użytkują już od około 1,5 roku A55 i są zadowoleni. Szczególnie moja mama – ma drobne dłonie, więc gabaryty tego aparatu i jego waga są dla niej idealne. Wymaga jednak koniecznie drugiego akumulatorka (np. na wycieczkach), bo jednak jest bardzo łasy na prąd. Jest użytkowany z obiektywem Sigmy.

Member

Jako użytkownik Sony odradzam te twory typu Wash and Go

Member

O jakich szamponach piszesz? Dla włosów normalnych czy tłustych?

Member

Sam miałem podobny dylemat który jeszcze został spotęgowany po premierze α57 na tegorocznych wiosennych targach w Łodzi. Miałem wówczas idealną okazje aby wziąć oba modele do ręki i nieco popstrykać a warunki były dosyć trudne ze względu na słabe oświetlenie. W efekcie końcowym wybrałem α580 głównie ze względu na wizjer który przy złym świetle daje koszmarne wrażenie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji bardzo dużo czytałem różnych opinii na wielu forach np.
http://klubkm.pl/forum/archive/index.php?t-43455.html lub
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=84&t=12017
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11810
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11395
Proponuje abyś przejrzał sobie parametry:
http://www.sony.pl/comparison/slta57k.cee4/dslra580.cee4/slta55v.cee4
Musisz zadać sobie kilka pytań, jakie zdjęcia robisz, w jakich warunkach i co jest dla Ciebie najistotniejsze. Czy 12 kl./s – może robisz fotki obiektów dynamicznych, w ciągłym ruchu. Dla mnie np. max 7 kl./s przy fotografowaniu samochodów w drifcie w zupełności wystarcza. Czy potrzebujesz baterię o dużej pojemności przy długiej sesji bo w α55 na to nie licz, już lepszym rozwiązaniem jest α57. Życzę powodzenia i odwagi w podejmowaniu decyzji, do wydania masz więcej niż średnia krajowa netto więc wypadałoby być z wyboru zadowolonym.

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.