Strona główna Fora Foto Sprzęt Nie ładuje się

Nie ładuje się

Sprzęt

Member

Miał ktoś taki przypadek? Aku Phottix do d80/90 nie chce się ładować. W ogóle dziwna sytuacja. Miałem w gripie 2 aku, oryginał i phottix, oba naładowane na 100%. Aparat wykorzystał oryginał, po czym zdechł, jakby w ogóle z phottixa nie korzystał. A ten okazał się rozładowany. teraz naładował się do 14% i dalej ładowarka się wyłącza. Oryginalna. Do tej pory nie miałem z nim problemu, ma niecały rok chyba.

Member

uuu… może D90 jej nie lubi…

Member

jak by nie to ze ładuje do 14% to bym powiedział ze w srodku puściło połaczenie przy styku. jednak w takiej sytuacji bardziej by wychodizło na uszkodzenie części ogniwa, lub elektroniki w nim

Member

w d80 działał bez problemu. W d90 też wskaźnik naładowania w menu pokazywał 100% jak go wrzuciłem do gripa naładowanego. Ale dalej jak napisałem powyżej.

Member

to moze coś z gripem ? spróbuj zamienic miejscami te aku,

Member
Tommy wrote:
spróbuj zamienic miejscami te aku,

…a wtedy drugi też się zepsuje ;)

Member

a co ma do tego grip? W ładowarce się nie ładuje nie w gripie.

Member
okuka67 wrote:
a co ma do tego grip?

może to grip zepsuł akumulator?

Member

grip jest ok, przełożony z d80.

Member

w takim razie pass…

Member

teraz nie wiem, czy znowu phottixa kupić (tani) czy hahnela (średni) czy nikona (drogi) ?

Member

Jacek, a może jednak grip? Jakiej masz firmy? Ja miałem do D80 Deltę, i takie cyrki się działy, że szkoda gadać. Aparat się wieszał (nie można było zmienić nastaw), wyskakiwało że aku rozładowane. Ponoć nawet na oryginalnych gripach dziwne się dzieją rzeczy. Osobiście używam teraz grip photixa. Ogólnie bez zarzutu, ale ostatnio też mi niespodziankę zgotował. Jedną baterię miałem w body, druga w gripe. Ustawienia w aparacie – najpierw korzysta z aku w gripie, jak ta siądzie to przełącza na tę w body. I jak siadła ta w gripe, zaczęły się cyrki. Wciskam spust, lustro w górę, migawka ciach i …. lustro ciągle w górze… Wyłączam body, lustro opada. Włączam, robię zdjęcie i wszystko od nowa. Wyjąłem aku z gripa – wszystko wróciło do normy. Załadowałem świeżynkę i też ok. Tylko mi parę ciekawych ujęć na oczepinach kurka umknęło…

Member

mam alfa grip. Prawie rok działał z d80 i tym aku phittix bez zarzutu. Drugi aku nikon. Po przełożeniu do d90 też działa bez zarzutu. Tylko ten aku phottixa zwariował i nie chce się ładować nagle. Nigdy tego nie było wcześniej.

Member

a dokładnie wygląda to tak. Po włożeniu do ładowarki dioda miga kilkadziesiąt sekund, normalnie, jakby się ładował. Potem zapala się światłem ciągłym jakby się już naładował. I niedługo potem gaśnie, jakby odłączono prąd od ładowarki.

Member
okuka67 wrote:
niedługo potem gaśnie, jakby odłączono prąd od ładowarki.

???

Member

teraz brzmi jakby z ładowarką coś bylo nie tak, normalnie w niej nic nie gaśnie

Member

mam dwie ładowarki, w obu to samo jest. I z aku nikon działa normalnie. Z phottixem też działała, do dziś.

Member

D90 + grip + aku phottix = dead aku phottix

Member

Miła pani z Fotojokera poradziła mi swego czasu zamiennik Hahnela. Działa lepiej niż oryginalny EN-EL3e.

Member
wzrokowiec wrote:
D90 + grip + aku phottix = dead aku phottix

po ostatnich inwestycjach fotograficznych jedyne co mam w portfelu to kartkę z zapiskami komu ile szmalu mam oddać. Nawet na książki mnie nie stać, muszę wygrywać w konkursach. A Ty se równania moim kosztem układasz??? :)

Member
luczywo wrote:
Miła pani z Fotojokera poradziła mi swego czasu zamiennik Hahnela. Działa lepiej niż oryginalny EN-EL3e.

znaczy dłużej ?

Member

Zdecydowanie, szczególnie na mrozie.

Member
okuka67 wrote:
po ostatnich inwestycjach fotograficznych jedyne co mam w portfelu to kartkę z zapiskami komu ile szmalu mam oddać. Nawet na książki mnie nie stać

Czyli jak będę robił kalendarz, to mogę Cię zatrudnić do zrobienia zdjęć?

Member

pewnie, każdy grosz dobry :)

Member

A ja właśnie nabyłem (wczoraj) Photixa za 64,- PLN. Ładował się normalnie, chociaż wydaje mi się, że trochę krótko (ok. 75 minut). Jeszcze go nie użyłem, więc nie mogę ocenić jego technicznej wartości, ale D90 pokazuje pełne naładowanie. Bałem się, czy w ogóle nada się do D90 bo miałem kiedyś złe doświadczenie z aku. Hamy z FJ, który naładował się, a D90 go nie zaakceptował (D80 sprzedawcy w FJ nie protestował!).

Viewing 24 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.