Strona główna Fora Foto Giełda Nikkor 24-70 nowka 3m-ce tanio

Nikkor 24-70 nowka 3m-ce tanio

Giełda

Member

http://www.allegro.pl/item713834738_nikkor_24_70_nowka_3m_ce_tanio.html

Nowka Nikkor 24-70 2.8 kupiony 17.05.2009 w Fotojokerze.

Pudelko, gwarancja, paragon, pokrowiec, oslona przeciwsloneczna.
Obiektyw ma 3 miesiace, dbam o sprzet!
dorzuce filtr polaryzacyjny 77

15 obserwujacych…zapraszam do zakupow!

Nikkor 24-70/2.8G ED AFs to profesjonalny, standardowy obiektyw zmiennoogniskowy o dużym otworze przysłony, wyposażony w silnik SWM. Gwarantuje on szybkie i ciche działanie autofokusa. Model ten jest zaprojektowany do aparatów cyfrowych i pod względem poziomu ostrości na całej powierzchni kadru może z powodzeniem wygrać rywalizację z obiektywami o stałej ogniskowej. Jest on ponadto wyposażony w powłokę nanokrystaliczną Nano Crystal Coat w celu ograniczenia poświat i odblasków.

kontakt gg 2821161

Member

Jak bym się zapytał jaki jest powód sprzedaży? Ten obiektyw to sam wierzchołek góry obiektywów, powyżej już nic lepszego (zamiennika) nie ma, więc ciekawi mnie powód sprzedaży i to jeszcze praktycznie nowego. Nie spodobał się? W to nie wierzę, to jedno z najlepszych szkieł Nikona :)

Member

A jaka cena za to cudo???

Member

No cena jest w aukcji. Kup teraz za 5000zł

Ale mimo wszystko takie szkła jak nikkory 24-70 F2.8 czy 70-200 F2.8 to strach kupować używane, no bo czemu ktoś miałby chcieć pozbywać się tych szkieł. One nie mają żadnych lepszych systemowych zamienników a konkurencję niezależną biją jakościowo na głowę. A już zwłaszcza 24-70 który ma tak użyteczny zakres ognikowych.

Member

Ale jeśli ktoś nie potrzebuje takiego szkła bo okazało się dla niego bezużyteczne z jakiegoś względu np. ma jaśniejsze stałki to chyba nie ma sensu go trzymać. To nie szkło za 500 złotych, że można sobie powiedzieć – niech leży. Że strach kupować to swoją drogą . Wiadomo, że nikt by nie chciał kupić jakiegoś zrąbanego szkła za 5000 PLN… O to jednak kolegi sprzedającego nie podejrzewam…

Member

Nie, nie, nie :) Oczywiście, ja niczego nie sugeruję, że kolega sprzedający jest nieuczciwy. Nie mam do tego żadnych podstaw. Osobiście uważam tylko, że są szkła które można nazwać mianem “topowych” takie, które są “elitą” i których jak się ma się nie zamienia (raczej) bo nie istnieje żaden lepszy zamiennik.

Możliwe GUMIK, że jest jak piszesz, ale jak to kiedyś powiedział mój znajomy z olymusa o tym właśnie nikkorze “jak go już będziesz miał to zamienisz go tylko jak wyjdzie wersja ze stabilizacją”. Z drugiej strony 3 miesiące to mało. Jeżeli ktoś używa stałek to czemu wydał niemałe pieniądze na topowy zoom po to aby go zaraz sprzedać :)

Member
str wrote:
Te ultrajasne stałoogniskowe obiektywy są lżejsze od jasnych zoomów i dają lepszą jakość obrazu, a praca z takimi szkłami wymusza inny sposób myślenia o kadrze (dla mnie osobiście – lepszy sposób). Dlatego jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może chcieć sprzedać skądinąd doskonałego 24-70 z przyczyn merytorycznych.

Czy lepszy sposób to kwestia względna. Ostatnio robiłem zdjęcia na ślubie koleżanki. Jak bym miał co chwilę podpinać inny stałoogniskowy to chyba bym zwariował :) i połowy zdjęć nie zdążył zrobić.

A powodów jest owszem dużo, chodźby zmiana systemu (co się zdarza) no ale suma sumarum mnie by interesował najbardziej powód sprzedaży tego konkretnego obiektywu.

A zresztą widzę, że już po aukcji :)

A lepiej być niedowiarkiem niż naiwniakiem ;-)
a nawet przez moment przeszła mi myśl problemów finansowych. Ja w każdym razie nie podejmuję pochopnych decyzji tym bardziej im bardziej widzę reklamowe slogany typu “20 obserwujących…” sugerujące “kupuj, kupuj szybko kupuj” bo zaraz ktoś cię uprzedzi. A niech uprzedzi, bedą inne okazje :) dzięki tej zdrowej zasadzie kupuje się z głową.

Member
str wrote:
Właśnie na ślubach miałem do tej pory 24-70/2.8. Przed dwoma tygodniami zrobiłem całość od przygotowań po koniuszki wesela niemal wyłącznie przy użyciu 35/1.4 i jestem bardzo zadowolony z rezultatów (młoda para przychyla się do tej opinii) :-) Fakt, że miałem drugiego strzelca na tyłach z jasną 85 i ustalony schemat działania. Jednak dalej będę bronił mojej tezy z artykułu o sprzęcie do ślubów – idealny układ to dwa korpus (choć nie koniecznie dwóch fotografów) i na jednym 35, na drugim 85.

Wiedziałem, że to powiesz :)

A ja będę bronił swojej ;-P ale to wynika z moich nawyków pracy. Zoomem pracuje mi się mniej stresująco. Szybciej jest przybliżyć trochę lub oddalić niż dać kroka w tył lub do przodu zwłaszcza jeśli na zrobienie zdjęcia ma się chwilę a przed tobą balustrada, poza tym znając moje szczęście to cofając się wywalił bym się z łomotem i złamał podstawową zasadę fotografowania podczas uroczystości kościelnych… czyli o niezakłócaniu czynności liturgicznych..

A i owszem też miałem dwa aparaty :) Na jednym zoom szerokokątny a na drugim zoom standard-małe tele :)

Ale między bogiem a prawdą czasami myślę o stałoogniskowych, właśnie ze względu na światło ale nikon w tym nie rozpieszcza. Czekam aż wypuści przynajmniej nowe 24mm co by dało mi na DX moje ulubione 35mm.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.