Strona główna Fora Foto Sprzęt Nikkor 28-70 (2.8)

Nikkor 28-70 (2.8)

Sprzęt

Member

Witajcie !
Mam pytanie o opinie na temat w/w obiektywu. Zauważcie, że 28 a nie 24 !!!
Z góry dziekuje :)))

Member

Nie macalem szkla ani tym bardziej zdjec nim nie robilem ale rozwazalem zakup i chce tylko wspomniec dlaczego stwierdzilem ze jednak wolalbym 24-70mm. Jesli wierzyc testom i opinom takim jak photozeone.de, Ken Rockwiell (wiem, wiem) oraz innym to optycznie nie mozna wiele zarzucic obiektywowi. Zakladam ze tyle zrodel na raz nie moze sie mylic ani klamac wiec cos jest na rzeczy. Moje osobiste ALE jest natomiast takie ze przez wzglad na szersza ogniskowa 28mm a nie 24mm szklo bardziej sprawdzi sie na pelnej klatce. Innymi slowy ten obiektyw przypiety do korpusu ASP-C nie bedzie juz tak uniwersalny jakim jest jeszcze 24-70mm na tym samym korpusie. To oczywiscie moja osobista opinia ale te 4 milimetry roba dla mnie spora roznice.

Member

Powiem to jeszcze lepiej – jesli szeroka ogniskowa 28mm nie przeszkadza Tobie to najlepiej kupic Tamrona 28-75mm f2.8 za pol ceny. I to nowego. Optycznie nie powinien sporo odstawac o ile w ogole i tez nadaje sie na pelna klatke w razie potrzeby.

Member

no 28

Member
ogotaj wrote:
jesli szeroka ogniskowa 28mm nie przeszkadza Tobie to najlepiej kupic Tamrona 28-75mm f2.8 za pol ceny. I to nowego. Optycznie nie powinien sporo odstawac

Jaja sobie robisz? Optycznie Tamron leży i kwiczy przy Nikkorze, szczególnie przy gorszym świetle. Te 28 to starsza konstrukcja, pancerna. Jak się poszuka, to używkę w b.d. stanie za 3500 można wyhaczyć. Przymierzałem się ostatnio, ale mi parę złoty brakło i ktoś mi go dmuchnął. A mieli je s sklepie internetowym InterFoto (przepraszam administrację za reklamę, adresu nie podam :) )

Member

Ale ja podam :)
http://www.interfoto.eu/

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.