Strona główna Fora Foto Sprzęt NIKKOR 70-300 VR pytanie…

NIKKOR 70-300 VR pytanie…

Sprzęt

Member

chcę znowu kupić taki obiektyw, w związku z tym, że ceny w sklepach poszły jakby w góre zastanawiałem się nad zakupem allegrowym… ale dziwne… nowy kosztuje ok 1800pln… używany… roczny nawet 1000… to normalne? czy cos nie tak jest niektórymi obietywami… jakieś FF BF???

Keymaster

Normalne jest, że cena sprzętu używanego jest niższa niż nowego. Na ile niższa – zależy nie tylko od stanu sprzętu, ale np. od tego, jak bardzo sprzedającemu zależy, żeby się go pozbyć.

Member

to rozumiem… zastanawiam sie tylko czy model nie ma jakiejs przypadlosci typowej…co moze owe sprzety dzielic na mniej i bardziej udane ygzemplarze

Keymaster

Wiesz, zawsze jest ryzyko, że dany egzemplarz zaliczył glebę i jest “ostry inaczej”. Niska cena może, ale wcale nie musi świadczyć o problemach z jakością cz w ogóle jakimś kruczku. Może po prostu sprzedający pilnie potrzebuje pieniędzy.

Member

Ja swój egzemplarz (tego obiektywu) sprzedałem za około 1000zł i nie dlatego, że pilnie potrzebowałem pieniędzy, tylko dlatego, że w takiej cenie schodziły używki w dobrym stanie. Po prostu allegrowicze nie dawali więcej. Jak ktoś wystawiał aukcję z ‘kup teraz’ z wyższą ceną to po prostu kończył z zeroma ofertami.

Member

dzieki za spokój… śkło kupione, niech sie tylko szybko znajdzie u kuriera:)) pozdrawiam

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.