Strona główna Fora Foto Sprzęt Nikon D600 vs Nikon D7100

Nikon D600 vs Nikon D7100

Sprzęt

Member

Za około 2 miesiące mam zamiar zakupić któryś z tych aparatów. Będę go wykorzystywał głównie do portretów, czasem reportażu, a i może od czasu do czasu wpadnie jakiś reportaż ślubny. Prócz tego aparat musi być gotowy do nagrania krótkich, raczej statycznych materiałów filmowych takich jak wypowiedź kogoś nagrywana ze statywu czy kilku sekundowe przebitki. Pracuję w telewizji lokalnej i aparat ma po prostu służyć również jako zabezpieczenie w razie gdyby kamerze coś się stało. Stwierdziłem, że technologia filmowania lustrzankami tak dobrze się rozwinęła, że nie warto wydawać kasy na kamerę do tego typu materiałów. Pytanie brzmi który aparat wybrać do takiego zakresu pracy? O ile o funkcjonalności w fotografii wiem sporo i zdaje sobie sprawę, że przewagę ma tu D600, w filmowaniu już niestety nie jestem tego taki pewny. Co Wy drodzy forumowicze na to? :)

Member

D600-tką miałem okazję się zetknąć i do zdjęć zdecydowanie polecam:) bardzo niskie szumy, duża szczegółowość zdjęć (z Sigmą 24-70 f/2,8). co do filmów to nie sprawdzałem…

Member

Wszyscy pewnie gromkim chorem doradza D600 bo to przeciez FF. Tyle ze do portretow to akurat optymelne narzedzie nie jest z racji dlugiego czasu synchronizacji z lampami (jesli uzywasz manualnych lamp bez HSS) oraz minimalnej migawki 1/4000s (problem w jasny dzien przy pelnym otworze). No ale jak sie uprzesz to obejscia Sobie stworzysz.

Member

Każdy z tych korpusów jest warty zakupu, mają różne parametry, musisz sam wybrać. Ja wychodzę z założenia, że aparat robi zdjęcia a do filmów jest inny sprzęt. Znając zalety i wady matrycy apsc, której używam wybrałbym ff.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.