Strona główna Fora Foto Inne Nowy polski miesięcznik o Photoshopie

Nowy polski miesięcznik o Photoshopie

Inne

Member

W listopadzie 2011 ukaże się pierwszy numer nowego miesięcznika Practical Photoshop Polska. Celowo nie podaję wydawcy ani innych danych, bo to nie reklama. Zastanawiałem się czy macie jakieś opinie bądź przesłuchy na ten temat, choć wiem, że sensowniej będzie o nim mówić po lekturze pierwszego numeru. Promocje kuszą ;-) więc zastanawiam się czy warto.

Zaznaczam także, że książki Ewy i trochę innych już mam :-)
No, ale zawsze świeżutkie pismo z DVD, to co innego niż książka.

Keymaster

Czasopismo o Photoshopie nie musi być adresowane do fotografów. Te, które są na naszym rynku, zdecydowanie nie są – to są materiały dla grafików, jak parę razy przeglądałem w empiku, to rzadko kiedy w całym numerze był choćby jeden materiał na temat zdjęcia (czasem było coś, co wychodziło od zdjęcia, ale później było ręczne rysowanie i mazanie).

Member

Też widziałem tę reklamówkę w innym piśmie. Ja nie zaprenumeruję. Poczekam aż poczytam.

Member

Fakt, że poza wydawnictwami zagranicznymi, nie ma nic o PS dla fotoamatorów. Też przeglądałem te pisma co Piotr, na targach w Łodzi wrzepiali je za darmo – nie było prawie nic przydatnego. Jeśli dobrze i rzetelnie wejdą w tę szczelinę rynkową, to może być ciekawie… PS trafi pod strzechy! ;-)

Member

Mamy taką dziwną sytuację. Producenci oprogramowania krzyczą, że ich programy są piracone, a nie kupowane, jednocześnie dając wysokie ceny, żeby „straty” z tytułu piracenia sobie zrekompensować (na szczęście mają też wersje okrojone – tańsze). Jednocześnie w księgarni, czy w kiosku można prawie jedynie kupić książki i czasopisma, jak coś zrobić w tych najbardziej rozbudowanych i najdroższych programach, których teoretycznie, z powodu ceny, zwykły użytkownik nie powinien mieć.

Member

Z RAWerów o Capture One, DxO, Lightzone nie ma nic (przynajmniej ja się z niczym nie spotkałem). Tylko Camera RAW i Lightroom. Z programów do obróbki Jpgów jest oczywiście dużo o PSie, ale na przykład o Corelu PSP też, nawet po polsku. No i w Czechach o czeskim Zonerze wyszło parę książek, ale nie spotkałem się z ich tłumaczeniem na angielski. Wniosek – pisze się o tym, co już zdobyło rynek, legalny i nielegalny.

Przy tym o Capture One bym poczytał, stale mam wrażenie, że nie wykorzystuję wszystkich jego możliwości. Argument, że jest do dyspozycji manual nie obstoi, bo do Psa też jest, a jednak ludziska książki o nim wciąż kupują.

Member

Poczatek sprzedaży w/g harmonogramu to 10 listopada. Aha i ma być to dwumiesięcznik a nie jak w temacie.

Member

No i gdzie to jest?? Ani widu…ani słychu… Ściema i tyle…

Member

Teraz napisali ,że początek sprzedaży 15 listopada.

Member

i tak będą przekładać… i się nie ukaże w końcu :P

Member

Międzu innymi w:
http://media2.pl/media/85921-Practical-Photoshop-Polska-nowe-pismo-dla-fanow-cyfrowej-fotografii.html
podają, że czasopismo ukazuje się w czwartek (2011-11-17). Nistety w Legnicy go nie znalazłem

Member

Witam
Czy komuś udało się już kupić. Jeśli tak to jak wrażenia?

Member

Kupiłem przed chwilą w Inmedio. Jest zafoliowany, nie ogladałem. Obejrzę w domu wieczorem.

Member

Przed chwilą sprawdzałem w MPiK-u jeszcze nie ma, ale w skrzynkach dla prenumeratorów już jest! Zaryzykowałem roczną, promocyjną prenumeraturę i mam! Przedarłem się przez podwójną folię, wyrzuciłem reklamę na kartoniku A3 (płytkę DVD zostawiłem) i jestem po pierwszym oglądzie.

Na pierwszy rzut oka podobny do Digital Camera (to samo wydawnictwo), odrzucają mnie takie krótkie artykuły – dlatego nie czytam DC. Temat numeru (najdłuższy cykl art.): wszystko o warstwach i maskach na… 15 stronach! :-/ Mam kilka książek na temat, a tu proszę wszystko na 15 stronach! No ale za silny w temacie nie jestem może dobrze zrobią mi esencjonalne artykułu – zabieram się do lektury. Skonfrontuję z tekstami Ewy i wtedy będę wiedział co “Practical PS Polska” jest wart!

Z pozytywów: każda pokazana technika i efekty mają lekcje (tu 18 lekcji) pokazowe na płycie. Tautoriale mogą być przydatne dla takich początkujących jak ja. Do pozytywów zaliczam też galerię. Pismo poświęcone jest PS i PS Elements. Oczywiście jest to dwumiesięcznik, w tytule wątku zrobiłem błąd.

Member

Sam jestem ciekaw jak się to czasopismo prezentuje odnośnie przydatności dla fotografów.
Mam nadzieje że nie tak jak Digital Camera np. “10 rzeczy które możesz spróbować od zaraz”: Przywitaj wiosnę ze swoim zwierzakiem, Róbcie świetne zdjęcia terenów fabrycznych po zmroku, Stwórzcie piękne zdjęcia panoramiczne za pomocą Photoshopa – i w odpowiedzi… warto kupić specjalną głowicę do zdjęć panoramicznych, a o photoshopie… jest to prostsze niż może się wam wydawać :)) w photoshop elements… można przemienić za pomocą jednego kliknięcia :))
Kto to dla nich pisze? Musze to wypróbować – od zaraz ;-)
Testy sprzętu też by mogli sobie darować (w takim kształcie) – nie chce mi się już przytaczać przykładów, wystarczy przejrzeć testy obiektywów, aparatów.
Są i fajne rzeczy, żeby nie było :) np. Historia jednego zdjęcia, jak i niesamowite zdjęcia które fajnie się ogląda.
Na starcie Practical Photoshop już mnie odstrasza że pierwszy numer, który powinien być wizytówką jest podobno zapakowany w folie (jescze kioskach nie widziałem), i muszę wydać w ciemno chyba z 20zł żeby się przekonać czy mi tematycznie i merytorycznie to czasopismo pasuje. Zobaczymy, może ktoś to w Empiku rozpakuje ;)
Czekam na wasze opinie już po przejrzeniu Practical Photoshop.

Member

DCP mi nie odpowiada, ale Practical Photoshop podaje w sposób przystępny przykłady pracy na warstwach i maskach. Tak z marszu wczoraj kupiłem i dziś spróbowałem przerobić jeden z tematów ;) W wolnym czasie popróbuję inne efekty ;) Ważne, aby nie przedobrzyć :) A pismo już mi się podoba :)

Member

Jak dołączą pełną wersję z licencją na płytce to kupię :)

Member

mam i jest naprawdę zajebiste !!

Member
kimi1899 wrote:
mam i jest naprawdę zajebiste !!

Jestem na tak :)

Od siebie polecę również inną ciekawą pozycję (tym razem książkę : )

Książka “Nagi obiektyw. Sztuka fotografowania aktów i obróbki zdjęć”
http://www.swiatobrazu.pl/ksiazki,nagiob.htm

Jeśli ktoś zamierza poprawić swój warsztat poznając różne techniki i metody pracy innych fotografów – to warto.

“Fotografowanie we wnętrzach.
Akcesoria, dodatki, rekwizyty, tła.
Praca z modelką: makijaż i stylizacja.
Pozowanie, mimika i zdjęcia w ruchu.
Modelowanie światła w studio.
Kadrowanie i perspektywa.

Techniki pracy w Photoshopie:
Retuszowanie fotografii.
Modelowanie ciała i korygowanie przebarwień skóry.
Montaż z twarzy i sylwetki.
Uzyskiwanie efektów w programie Photoshop oraz przy użyciu rozszerzeń.
Od koloru do czerni i bieli.”

Member

na moją wioskę to pismo nie dotarło :(

Member

Powiem tak: zachwyt z nóg mnie nie zwalił. Pismo ma wyraźnie format obcy zaszczepiony na nasz grunt. O podobieństwie do DC nie wspomnę, bo nie muszę tłumaczyć czytelnikom DFV dlaczego nie lubimy tego stylu. Magazyn kolorowy! Nie wnikam w szczegóły, ale to opisywanie PS prawie wyłącznie od strony różnych różnych wodotrysków i fajerwerków to nie dla mnie. Oczekiwałbym więcej rzetelnych i dłuższych artykułów, pozwalających wesprzeć tradycyjną fotografię PS-em. Interesuje mnie tworzenie solidnych, dobrze obrobionych realistycznych fotografii. Psychodelia, którą jak się zdaje propaguje Practical Photoshop – nie dla mnie! O dobrych cechach pisma napisałem powyżej, żeby nie było że tylko marudzę ;-)

Ale może z poczwarki wykluje się kiedyś motyl (rzeczywisty efekt motyla ;-)). Są symptomy: dołączyli ankietę, aby poznać oczekiwania czytelników i traktują ją poważnie – za jej wypełnienie jeden numer gratis!

PS. Sorki za rozwlekłość moich mini recenzji, ale nie potrafię tak esencjonalnie pisać jak np. kimi1899

Member

No do takiej wioski jak Warszawa też nie dotarło…mam wrażenie, że redakcja sobie jaja robi a ponieważ nie lubię być robiony w wałka to stracili konkretnie jednego potencjalnego czytelnika. Moja przygoda z PPP skończyła się zanim się jeszcze zaczęła.

Member
strzelec wrote:
Powiem tak: zachwyt z nóg mnie nie zwalił.

Oj tam…
Kilka ciekawych pomysłów mnie zainspirowało ;)

Member

Dzisiaj wieczorem miałem dopiero okazję trochę poczytać i przejrzeć zawartośc płyty. Podobnie jak poprzednicy też widzę duże podobieństwo DCP. W końcu z jednej stajni to jak ma być? Przede wszystkim Photoshop. Dodatkowo trochę informacji fotograficznych, krótki test drukarek i trochę reklam.
Dla jednych za mało dla innych w sam raz. Jesli chodzi o PS to dla mnie w sam raz. W domu mam kilka podręczników , ale ciągle nie chciało mi sie do nich zaglądać. Taki układ jak w PPP mi odpowiada.
Jak dla kogoś kto startuje z PS to mz dobry początek. Opisy i zdjęcia oraz tutoriale na płycie mnie zadowalają. Mam wrażenie że pomogą mi wystartować w PS. Może i są tam “wodotryski” ale to dopiero numero uno.
Dla takiego poczatkującego gracza jak ja to i “wodotryski” są ciekawe. To tylko nauka. Nikt nie każe mi tego stosować.
Mam nadzieję,że kolejne numery będą rownie dobre. Ponoć PS ma tysiące mozliwości. A może dołoża jeszcze LR?
Tak jak DCP nie zastapiło mi DFV. NO BO JAK ??? Tak samo PPP też tego nie zrobi. Ale bynajmniej mi pomoże w nauce PS.

Member

Ja mam nadzieję (choć jeszcze nie widziałem), że będzie trochę porad bardziej przydatnych fotografii niż grafiki, bo to co Andrzej przedstawia jest fajne, nowe ale nie o to mi chodzi. Efektami specjalnymi zajmę się jak opanuje podstawy obróbki i retuszu …

Member

Mnie odpowiada z podobnych powodów co eteter. Drażni tylko, że wszystkie PSowe nazwy funkcji, narzędzi itd. są z polskiej wersji i nie podaje się odpowiedników angielskich, natomiast zrzuty ekranowe są z wersji angielskiej. Nie żebym robił z tego tragedię, ale mogłoby być czytelniej.

Member
Meister71 wrote:
Ja mam nadzieję (choć jeszcze nie widziałem), że będzie trochę porad bardziej przydatnych fotografii niż grafiki, bo to co Andrzej przedstawia jest fajne, nowe ale nie o to mi chodzi. Efektami specjalnymi zajmę się jak opanuje podstawy obróbki i retuszu …

A ja się również podpisuję pod tym, co napisał Eteter. Dla początkującego amatora idealna sprawa, bo przystępnie “podane”.

Zdjęć już wystarczająco się naoglądałem (choć nigdy za dużo ;) Co podstaw ” obróbki i retuszu” – to powoli będę wczytywał się w:
http://www.swiatobrazu.pl/nowa-ksiazka-wydawnictwa-helion-nagi-obiektyw-sztuka-fotografowania-aktow-i-obrobki-zdjec-23989.html o ile czas mi na to pozwoli.

Member
wanderer wrote:
Drażni tylko, że wszystkie PSowe nazwy funkcji, narzędzi itd. są z polskiej wersji i nie podaje się odpowiedników angielskich, natomiast zrzuty ekranowe są z wersji angielskiej. Nie żebym robił z tego tragedię, ale mogłoby być czytelniej.

Tu się z Tobą w zupełności zgadzam.

Viewing 27 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.