Strona główna Fora Foto Sprzęt Obiektyw

Obiektyw

Sprzęt

Member

Witam

Prosiłbym o pomoc w wyborze obiektywu. Mam 13 lat i fotografią zainteresowałem się jakiś rok temu. Robiłem zdjęcia canonem a 70 rodziców ale jakość … szkoda gadać. I wtedy postanowiłem zainwestować piniądze przez dłuuuugi czas zbierane z nadzieją że kiedyś się przydadzą i się przydały zainwestowąłem w Nikon D40 z Nikon AF – S Nikkor 18 -55 mm 1:3.5-5.6GII ED Prosiłbym o pomoc w znalezieniu odpowiedniego do mojego kochanego sprzętu obiektywu którym mógłbym uczyć się fotografii. Prosiłbym o uwzględnienie mojego wieku więc cena powyżej 1000 zł nie wchodzi w gre.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
Rafaello

PS Na razie myślałem o Nikonie 55 – 200 mm f/4.5 – 5.6 i Tamronie 70 -300 mm f/4.5 – 6.0

Keymaster

Jaki masz budżet i jakiego obiektywu szukasz? Teleobiektywu, szerszego niż kit, portretowego? Przejrzyj zresztą forum sprzetowe, dyskusji o obiektywach do Nikona D40 było sporo.

Member

he he :)
ja jednak sie myliłem…
nasze społeczenstwo jest jednak dziwne…

:P a co do obiektywów… spokojnie mozesz sie uczyc na posiadanym przez siebie obiektywie ;) ja mniej wiecej w twoim wieku miałem analoga z 28-80 i 100-300 ale korzystałem z cienkiej sigmy 28-80 :) naprawde nie potrzeba wiecej zeby nauczyc sie panowac nad kadrem kompozycja i opanowaniem samego aparatu

Member

http://www.optyczne.pl

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.