Strona główna Fora Foto Sprzęt Obiektywy Canon 100 mm Makro

Obiektywy Canon 100 mm Makro

Sprzęt

Member

Niewątpliwie obiektyw 100/2,8 L IS Makro jest lepszy od 100/2,8 USM Makro. To opinia z publikowanych testów. Chciałbym zasięgnąć opinii czy używane z Canonem 50D w praktyce uzasadniają różnicę w cenie (ok. 1500 zł).
W praktyce więc idzie mi o jakość zdjęć a nie o trwałość i solidność wykonania bo tu różnica jest chyba ewidentna. “L” to “L”. Czy Canon 50D potrafi wykorzystać “e-L’ki”.

Member

Optycznie te szkła są niemalże tak samo fenomenalne. Różnice nie są dostrzegalne – wychodzą w testach laboratoryjnych. Potwierdza to test na Photozone.

Member

Jest jeszcze jadna istotna różnica – IS. Czasami to mieć albo nie mieć zdjęcia. Czy warto – sam musisz sobie odpowiedzieć. Dla mnie było warto, jestem bardzo zadowolony z tego szkiełka.

Member

Pytanie moje wynika z tego, że mam zamiar nabyć takie szkło. Miałem okazję fotografować pożyczoną na 1 dzień ‘eLką” i jestem zachwycony. Nie mam możliwości pożyczenia tego starszego szkła i obawiam się rozczarowania po ewentualnym zakupie. Obiektyw chcę używać głównie do zdjęć makro. Pewnie IS by się przydał niemniej te zdjęcia często robi sie ze statywem no, ale nie zawsze. Może ktoś w okolicach Bydgoszczy mógłby pożyczyć na 0,5 dnia ten starszy obiektyw.

Reasunując to na razie wychodzi, że obiektywy jakościowo takie same ale IS robi zdecydowaną różnice wartą te 1,5 tys. zł. Tak to na razie wychodzi.

Member

Dziękuję wszystkim za uwagi. Decyzja podjęta ale ta kasa i “księgowa”.

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.