Strona główna Fora Foto Sprzęt ochrona oczu – okulary z soczewkami progresywnymi – czy warto?

ochrona oczu – okulary z soczewkami progresywnymi – czy warto?

Sprzęt

Member

Witam wszystkich,
Zapytanie dotyczy skuteczności ochrony oczu przez okulary wyposażone w soczewki progresywne..

Mam pytanie do tych, którzy zainteresowali się ochroną swoich oczu podczas długogodzinnej pracy przy komputerze nad obróbką zdjęć itp.
Nie mam wśród znajomych okulistów, więc nie otrzymam rzetelnej, niezależnej opinii. w sklepach optycznych oczywiście powiedzą, że bezwzględnie należy używać…i najlepiej zakupić właśnie u nich (wiecie o co chodzi..)

Będę wdzięczy za wszystkie odpowiedzi w tej kwestii
Pozdrawiam forumowiczów i redakcję
Wierny czytelnik :)

Member

A masz może jakieś info, co to konkretnie jest i przed czym miałoby chronić?

Member
Ewa wrote:
A masz może jakieś info, co to konkretnie jest i przed czym miałoby chronić?

http://www.luxoptica.pl/index.php/soczewki-okularowe/progresywne

Member

powiem tak: okulary jak okulary, chronią raczej przed problemem z nieostrym widzeniem zdjęć:) Górują nad innymi tym, że jesli ktoś musi używać innych do czytania, a innych do patrzenia w dal, to ma dwa w jednym. Problem może być tylko w tym, czy Twoje oczy takie okulary zaakceptują i dasz radę z nich korzystać. Nie każdy może, ale to już musisz sprawdzić sam. Na pewno są wygodne, bo nie trzeba ciągle wkładać i zdejmować…

Member

może miałeś na myśli okulary z anty refleksem? To jest, bo to już miałoby sens, faktycznie w takich szkłach oczy męczą się zdecydowanie mniej. Działają tak, że nie odbijają się w nich światła i obraz na ekranie komputera jest wyraźniejsze, takie szkła są warte polecenia dla komputerowców:)

Member

Dokładnie Niko.. Chodzi o okulary z anty refleksem..
Czyli w jakiś sposób chronią oczy podczas długotrwałej pracy przy komputerze..
Czyli warto zainwestować w taką ochronę oczu ??

Member

W taką warto, sprawdzone:)

Member

Antyreflex – tak, i to nie tylko do komputera. Po prostu wzrok się na codzień mniej męczy, jak nie musi walczyć z flarami powstałymi na okularach od np. latarni ulicznych. Inna sprawa, że te powłoki nie są wieczne i trzeba uważać przy czyszczeniu (moje już chyba się sczyściły bo coś ostatnio bliki widuję za często).
Z tego linka co Jord podesłał, progresywne to całkiem co innego.

Member

No i z tą “progresją ‘ trzeba uważać. Istnieją różne rodzaje szkieł progresywnych: jedne do bliży i do dali ( powiedzmy: uniwersalne) , inne – tak naprawdę tylko do bliży ( zastosowanie: praca przy komputerze i jednoczesne np odczytywanie tekstu z książki). Fachowcy z różnych xxx-optyków nie zawsze potrafią doradzić. Namawiają zwykle na te droższe. Można nie trafić z wyborem i zmęczenie wzroku będzie większe niż przy szkłach ‘normalnych”. Antyreflex polecam

Member

dołączę się do tematu z innym zapytaniem,
okularów nie noszę, ale niestety przy kompie siedzę dość dużo, zarówno w pracy jak i w domu, no i ostatnio jakby ciut się wzrok pogorszył, albo raczej zmęczył, z ustawianiem ostrości manualnie też mam zawsze kłopot
co byście polecili, może jakiś płyn do oków ;) może lepiej jakieś szkła kontaktowe ? albo poprostu iść do okulisty

Member

Marchewkę?
Pójście do okulisty też z pewnością nie zawadzi. Uważałabym z samodzielnym aplikowaniem sobie cudownych kropel, a do dobrania ewentualnych szkieł też okulista niezbędny. Nawiasem: szkieł kontaktowych raczej się do pracy przy komputerze nie poleca. A nawet się odradza.

Viewing 10 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.