Strona główna Fora Foto Inne Odbitki w Poznaniu ??

Odbitki w Poznaniu ??

Inne

Member

Mam pytanie o miejsce, gdzie zrobię dobre odbitki w Poznaniu. Format 30×40.
Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie.

Keymaster

Na razie o Poznaniu nikt nie meldował:
https://www.dfv.pl/poradniki-jakkupowac.html?id=739
A jak będziesz miał jakieś doświadczenia, to się podziel.

Member

Ja wykonuje swoje odbitki w zakladzie FOTO-GAJEK na ulicy Kramarskiej w Poznaniu, niedalek Starego Rynku. Robia naprawde bardzo dobrze, praktycznie kazdy format sa wstanie wykonac. Przy powiekszeniach od 20/30cm w gore mozna zamowic odbitke na papierze mat jedwabislty, ktory nadaje fotografii elegancji i szyku a cena tak jak za wzykly papapier. Uwzam ze jest to najlepszy punkt jesli chodzi o wykonywanie odbitek w Poznaniu. Polecam goraco

Member

Pana Gajka poznałem oczekując na serwisowane auto. Generalnie 4h obcowania z Panem skutecznie zniechęciło mnie do odwiedzenia jego foto-labów. Dowiedziałem się, że “klient wszystko łyknie jeśli sie go dobrze pomasuje” i tu opowieści o odrotnie nadrukowanych zdjęciach na kubek czy na koszulki. Żeby było smieszniej dostałem kartę stałego klienta tak jak 6 innych oczekujących na auto osób. Nie wypowiem sie na temat jakości odbitek. Może Szymon ma rację…

Member

Polecam AGFA na os.Jagiellońskim.Oczywiście bez kadrowania i ingerencji w parametry fotki!Zawsze było “git”.Obsłużyłem ich odbitkami kilka konkursów:)A i do wystawy pokonkursowej “Przestrzeń Wyobraźni” też WBP robi tam.Pozdrawiam.Jarek.

Member

Ja znam Pana Gajka od dlugiego czasu i zlego slowa o nim nie moge powiedziec. Uwazam ze jest to bardzo dobra i rzetelna firma.

Member

Dziś akurat przypadkowo widziałem kilka odbitek zdjęc (robionych osobiście) od p. Gajka.Odradzam, kolorystyka odbiegająca od oryginału w kierunku dla mnie nie do zaakceptowania.Być może wybryk jednorazowy ale jednak.pzdr.

Member

polecam FotoPietura ul. Wierzbięcice (koło rynku wildeckiego), wykonują każdy format, również na płytnie są w stanie wywołac jeśli ktoś będzie chciał. Ja tam robiłem kilka razy odbitki i jak do tej pory się nie zawiodłem.

Member

czy ktoś z Was się orientuje, czy w tych fotolabach istnieje możliwość otrzymania na CD lub na pendrive profilu ICC ich maszyny? bo w sumie tylko wtedy praca nad kolorami w PS ma sens i odbitka wygląda tak, jak u nas na monitorze. Będę wdzięczny z info.

Member

Wszystkie zdjęcia do wystaw w dużych formatach robiłam w pracowni u Kołeckiego ( Róg Św. Marcin i Ratajczaka). Tylko, że z uwagi na długą współpracę pracuję indywidualnie nad każdym zdjęciem. Myślę, że jeśli do pracowni trafią piękne zdjęcia to nawet bez indywidualnego podejścia odbitki będą świetnej jakości, bo tam pracują pasjonaci fotografii …

Member

Zleciłem wydruki u Gajka na Kramarskiej 30×45 i 40×60 na matowym papierze ,czekałem 10 minut.Jakość bez zarzutu ,kolorystyka nasycenie tak jak chciałem ,żadnych zagnieceń ,rys,paluchów itp. zdarzających się w innych “dobrych “firmach.Powołałem się na rabat z ich strony internetowej….oczy mi wywaliło – od ceny 17zł za 30×45 odliczyli mi jeszcze 20 %=13,60 a gdy laboludek poinformował mnie że naklei mi to na piankę w ciągu 5 min. ponadto dołączy zaczepy do zawieszenia i też z rabatem to zacząłem się zastanawiać czy nie jestem w ” ukrytej kamerze “Oczywiście nie zgłaszałem sprzeciwu.W domu oglądałem jeszcze dość długo odebrane prace poszukując jakiś mankamentów ,lecz nic nie znalazłem.Podobno pozmieniało się nowe maszyny i coś tam coś tam.Ja w każdym razie jestem zadowolony i puki co POLECAM.

Viewing 10 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.