Strona główna Fora Foto Sprzęt Olympus e520 + Pentacon 50mm f/1.8 + ad. Olympus 4/3 na m42 potw. AF

Olympus e520 + Pentacon 50mm f/1.8 + ad. Olympus 4/3 na m42 potw. AF

Sprzęt

Member

Witam!
Chciałam się dowiedzieć czy wszystkie elementy wybrane przeze mnie będą do siebie pasować. Posiadam Olympusa e520 i w związku z tym, że kupuję obiektyw i adapter na allegro to chcę mieć pewność, że wszystko będę mogła bez problemu zamontować. Podam linki do aukcji i jeśli ktoś mógłby je przejrzeć i dać mi odpowiedź to byłabym bardzo wdzięczna :)
Aukcja 1. (obiektyw) – http://allegro.pl/multi-coating-pentacon-auto-1-8-50-i3260071515.html
Aukcja 2. (adapter) – http://allegro.pl/adapter-olympus-4-3-na-m42-potwierdzenie-af-blo-i3264322242.html

Jeśli ktoś potrzebuje to tutaj jeszcze info o aparacie:
http://www.optyczne.pl/704-Olympus_E-520-specyfikacja_aparatu.html

Member

Dzień dobry,

Jako Olimpusiarz odpowiem, ze będzie działało i pasowało ale ostrzenie ręczne tylko i z tym potwierdzeniem w wizjerze 520 to tak nie zawsze trafisz w punkt raczej – przydałaby się matówka z klinem a to jest już pewien wydatek plus precyzyjne założenie :P
No i nie zawsze trafi Ci pomiar światła :P
I swoją droga nie mogę zrozumieć dlaczego Olympus nie dał takiego uchwytu w 620 – Bedzie mnie to martwić do końca moich dni…z 620 :(

Member

a ja nie wiem dlaczego celujesz w m42 skoro masz Om-y, genialne manualne szkiełka do olka.

Member
yehood wrote:
a ja nie wiem dlaczego celujesz w m42 skoro masz Om-y, genialne manualne szkiełka do olka.

Niedługo przerzucam się na Canona, więc chciałam jakiś uniwersalny obiektyw żeby na chwilę obecną popracować z nim na Olympusie.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.