Strona główna Fora Foto Sprzęt Opinie na temat mobilnego zestawu bezcieniowego Simp-Q

Opinie na temat mobilnego zestawu bezcieniowego Simp-Q

Sprzęt

Member

Witam i mam do Was pytanie potrzebuję opinii na temat przenośnego zestawu bezcieniowego firmy Simp-Q modelu Photo Studio L, czy warto za tą kasę kupić, nie ukrywam, że nie posiadam miejsca, a taką składaną teczkę można zawsze gdzieś zmieścić do szafy, generalnie chodzi mi czy ten zestaw spełnia swoje zadanie czyli czy można przy jego pomocy robić dobre zdjęcia makro przedmiotów.

Keymaster

Hm, a czego oczekujesz po namiocie? Bo namiot ma rozproszyć światło, żeby równo i miękko oświetlało przedmiot. Ale niezależnie od namiotu o to światło trzeba się samemu postarać. No i takie równe oświetlenie daje bardzo określony efekt – przydatny przy seryjnym przygotowaniu zdjęć produktowych do sklepu internetowego, ale już niekoniecznie ciekawe przy fotografii reklamowej.

Member

Generalnie chodzi mi o zrobienie kilkaset zdjęć do sklepu internetowego, co rozumiesz przez zdanie

“Ale niezależnie od namiotu o to światło trzeba się samemu postarać.” ten namiot ma już swoje własne oświetlenie.

Member

Miałem kiedyś namiot bezcieniowy i takie podobne ustrojstwo jak pokazujesz… i szczerze… nigdy więcej takich dziwactw. Aby zrobić zdjęcia produktowe na potrzeby sklepu www wystarczy tak na prawdę jedna lampa, może być zwykła systemowa (ważne aby była odsunięta od aparatu), parasolka biała lub srebrna i blenda. Po zrobieniu zdjęcia wrzucamy je do Photoshopa, edytujemy i szparujemy z tła i wklejamy na biała warstwę… i gotowe. Zajmowałem się kiedyś taka fotografią i jest to jak dla mnie najprostszy sposób. Osobiście z taką techniką wykonywałem zdjęcia odzieżowe i galanteryjne z bardzo dobrym efektem… (czytaj sprzedażą).

Keymaster

Ale po co szparować i wklejać na białe tło? Nie prościej umieścić na gładkim białym tle bez faktury (brystol choćby), dobrze oświetlić i nic nie trzeba szparować i wklejać.

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.