Strona główna Fora Foto Sprzęt osłona wyświetlacza

osłona wyświetlacza

Sprzęt

Member

Co lepiej zastosować jako osłonę wyświetlaczy w eosie 50D. Któryś z wyrobów foliowych, czy może osłonę ze szkła hartowanego? Każdy z tych produktów na allegro jest zachwalany jako ten najlepszy.

Member

a po co osłaniać wyświetlacz? W aparacie najważniejsza jest matryca, czystość komory lustra i żeby nic nie ciekło do środka a wyświetlacz to tylko podgląd zdjęć….

Ja swego czasu kupiłem osłonę ze szkła hartowanego ale jakoś do tej pory jej nie założyłem….i aparat żyje i ma się dobrze. Jakaś tam ryska jest ale kogo to obchodzi.

Tak, wiem że zaraz posypie się tu 100 komentarzy, że wyświetlacz musi być krystalicznie czysty bo łatwiej potem sprzedać, bo a nuż przypadkowo śrubokrętem walniesz itp.. ale myśląc takimi kategoriami to najlepiej nie wyciągać aparatu z pudełka….

Member

Ja mam ze szkła hartowanego i nie narzekam, ale nie kupiłem jej tylko dostałem ją do aparatu (no nie kupiłem jej bezpośrednio bo zapłaciłem za aparat). Oczywiście jest super, ale to tak jak z folią na wyświetlacz w komórce; niektórzy mają przez cały żywot komórki a niektórzy zrywają odrazu. A no i jakbym miał do wyboru folia/szkło hartowane, to bym wybrał szkło bo się będzie lepiej trzymać i trwalsze.

Member

Kupiłem foliową, po pół roku zerwałem i zmieniłem na szkło… I dobrze zrobiłem, folia strasznie wypaczała i fałszowała obraz. Więc tylko szkło.

Lenny wrote:
a po co osłaniać wyświetlacz?

Jak dorobi się czegoś lepszego to nie będzie się musiał tłumaczyć kupującemu czemu ma rysy na wyświetlaczu, stan zewnętrzny sprzętu wbrew pozorom wpływa znacząco na cenę. Poza tym o użytkowniku świadczy jak dba o sprzęt :)

Member

To, że ma parę rysek na wyświetlaczu nie znaczy, że o niego nie dba. A patrząc na aparay, obiektywy używane przez zawodowców – stan zewnętrzny kiepski ale optyka w idealnym stanie jak i matryca czysta. Ja nie osłaniam wyświetlacza i nie mam żadnej rysy, jak spadnie to i tak cały się poobija, nie tylko wyświetlacz. Jak będziecie sprzedawać to i tak wspomniany 50D będzie z połowę tańszy więc… i jak jest używany to mogą być widoczne ślady użytkowania. Podobnie było z komórkami i kupowaniem silikonowych etui czy jak to nazwać, jak dla mnie tylko zbędna rzecz.
Wracając do wątku, jak już musisz czymś osłaniać wyświetlacz – zdecydowanie jakieś szkiełko, folia to badziew nic nie dający.

Member

Potwierdzam, folie sa straszne. Ja mam szklana oslone i nie dlatego by obsesyjnie bronic sie przed rysami tylko dlatego, ze z tego zewnetrznego szkla tluszcz z przytknietego nochala moge zetrzec reka, poprawic jeans’em i jakas jest odporniejsza i latwiejsza w czyszczeniu, a w razie czego zawsze mniej zal porysowac akcesorium za grosze niz czesc zamienna, z ktora bedzie problem cenowy i fatygowy (serwis, czekanie itd.).

Member

Ja tam nie używam żadnego zabezpieczania wyświetlacza. Dla mnie jest zbędny. Ryska dodaje szlachetności :-)
Jeśli planujesz zakup to dobre szkiełko. Folia zacznie Ci się odklejać na rogach pod wpływem zahaczenia, jakieś puchnięcia też są możliwe.

Member

Też naklejałem folie, nigdy nie przetrwały miesiaca. Kupilem szybkę (jeszcze byly po 47żł). To uważam mimo wszystko był trafny zakup. Mam od prawie roku, jeździ po guzikach, wycieran czym popadnie i jest OK. Polecam nie dywagować tylko kupić i nakleić.

Member

http://www.allegro.pl/search.php?string=50d&from_showcat=1&category=20008&country=1

Do wyboru do koloru… grosze kosztuje

Member

Skoro już tak zachwalacie te szklane osłony to może ktoś z Was ma doświadczenie jak sprawa wygląda po zdjęciu takowej z wyświetlacza aparatu…. Zostaje dużo kleju? Ciężko się zmywa?

Member

Nie powinna/ nie może zostawiać śladów, jak zostawi to jakiś badziew był:) I pewnie każdy producent stosuje inne kleje, taśmy więc cieżko powiedzieć. Nikon ma dobry system mocowania tej fabrycznej osłony, tylko na 2 zaczepach.

Member

Producent informuje że demontaż i ślady ( tylko na krawędziach) po szybce są łatwe do usunięcia. Nasuwa się pytanie po co zdejmować bo szybka jest wg. instrukcji niezniszczalna.

Member

Żeby zamienić na folijke… ;)

Viewing 12 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.