Strona główna Fora Foto Inne Oświetlenie sali wystawowej

Oświetlenie sali wystawowej

Inne

Member

Jak powinna byś oświetlona i zaaranżowana sala wystawowa malarstwa i fotografii? Sądzę, że oświetlenie w okolicy 5000 – 6000K, a ściany, zasłony i inne prepitety w zakresie od bieli do szarości. Czy Tak? Bo jeśli mam rację, to nie widziałem jeszcze sali wystawowej poprawnie zaaranżowanej… Proszę o szerszą (choć zwięzłą) odpowiedź, na pewno wielu osobom się przyda.

Member

Się nie znam na takich rzeczach ale niedawno zwróciłem uwagę właśnie na aranżację pewnej sali, w której często się odbywają wystawy. Chodzi o salę w KinoLab przy CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (po prawej stronie zaraz po wejściu do budynku KinoLab). Zainteresowanym polecam, bo wydaje mi się, że aranżacja prosta, a skuteczna.

Member

Dzięki Ci, ale to mi nic nie daje. Potrzebuję miarodajnego potwierdzenia tego co tu napisałem, bo pragnę pewnej instytucji zwrócić uwagę na to co wyczyniają z salą wystawową. Owszem, mają architekta wnętrz, ale on nic nie może, bo pan dyrektor jest oczywiście najmądrzejszy na świecie i wszystko wie lepiej.

Member

No jeśli potrzebujesz narzędzi do jakiejś walki, to nie wiem czy znajdziesz gdzieś armatę wystarczającą na dyrektora :)
Ale to co piszesz w pierwszym poście to racja. Neutralne kolory (bo intensywne barwy w otoczeniu będą odbijać i zabarwiać światło) i źródła światła o barwie i spektrum możliwie zbliżonych do dziennego, ustawione tak, żeby przy oglądaniu z wysokości normalnego ludzkiego wzroku dzieła się nie świeciły, a lampy nie dawały po oczach. Ale podejrzewam, że ten architekt wnętrz to wszystko wie…

Member

Ewa – dziękuję i miłego dnia!

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.