Strona główna Fora Foto Sprzęt Pentax K20 pomocy!

Pentax K20 pomocy!

Sprzęt

Member

Zakupiłem nowego Pentaxa K20. Zauważyłem że w momencie jak obracam korpusem ( np. z poziomego kadru do pionowego) słyszę dźwięk tak jak by coś się w korpusie przemieszczało. Czy to jest normalne? Może ktoś dysponuje takim sprzętem? Co Myślicie o tym zakupie?

Member

Na forum pentaksa jest cały wątek poświęcony właśnie temu. Warto tam zajrzeć. Generalnie śmieją się z takich osób, które nie wiedzą, że to czujnik pionu-poziomu. To normalne i tak ma być.

Member

Rewelacyjny aparat do zdjęć przyrodniczych :-p

Member

Dzięki za pomoc. Jestem Gapol :)
A jakie uniwersalne dobre szkło Pentaxa mam sobie kupić?

Member

Z tymi uniwersalnymi szkłami pentaxa to trochę ciężko będzie, no i te naprawdę dobre sporo kosztują ~ 2tys np 16-50 2,8 SDM. A te tańsze nie są zbyt chwalone. Ja osobiście posiadam sigmę 17-70 2,8-4,5 Makro . Jest to całkiem przyzwoity obiektyw i kupisz go za ok. 900 zł.

Member

Chyba, że chodzi o jakiś 18-200. Jeśli tak od razu bym je odpuścił, a kupił dwa oddzielnie.

Member

Hm?..mój tak nie stuka. ten czujnik się jakoś włącza-wyłącza?
ps. czemu nie zoom 18-200? fakt, jakoś rewelacyjnie jasne szkło to to nie będzie, ale uniwersalne jak najbardziej :)

Member

Ale zniekształcenia spore i ostrość też nie będzie najlepsza. Ten czujnik to jest taka latająca część w korpusie, chyba nie da się go wyłączyć.

Member

W K20 troche słychać bicie lustra ja nie zauwżyłem żeby w tym modelu występował opisywany przez ciebie obiaw a miałem troche doczynienia z tym aparatem

Member

To nie czujnik – tylko najpewniej element od stabilizacji tak stuka i tak ma być. Przynajmniej tak jest w K10d i w K100d.

Pozdrawiam

Viewing 9 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.