Strona główna Fora Foto Sprzęt Photon 548…

Photon 548…

Sprzęt

Member

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem kompaktu Photon 548 firmy pentagram . 5 mega pikseli, 8x zoom optyczny , niby pełen tryb M i inne pierdoły jak to w kompaktach bywa , ale… DUŻE ALE… odziwo aparta posiada status aparatu półprosfesjonalnego. Prosze sie nie martwić mi też szczena opadła do kolan. Moje pytanko brzmi ” Ludzie cio wy na to i czym tak naprawde różni sie aparta amatorski od półprofesjonalnego ? „

Keymaster

Ktoś Cię nabrał. Przez półprofesjonalne określa się aparaty, które profesjonaliści biorą jako rezerwowy, na wypadek awarii głównego aparatu. Z całą pewnością ten Photon się nie mieści w tej kategorii.

Member

hmmm ale co w budowie , oprogramowaniu rózni się między aparatem amatorskim i półprofeską ? co do photonika to wiem ze nadruk na pudełku ma sie nijak do aparatu :)

Member

A gdzie takie coś kupiłeś, bo w necie nawet zdjęć tego nie ma!
Aparaty, just like Nikon 8800 można wykorzystać do „zadań półprofesjonalnych”, ale coś czego zdjęcia nie ma nawet w internecie?
Taka półprofeska mieć powinna: TIFF, RAW; tryb M, A, S, P; dobry system pomiaru światła, zarówno matrycowy, jak i punktowy i centralny; mieć gorącą stopke.

Member

ojjj srry ludzie pokićkałem cyferki :P Photon 584 przepraszam mój błąd :( Teraz już powinno się wszystko zgadzać

Keymaster
Delavo wrote:
hmmm ale co w budowie , oprogramowaniu rózni się między aparatem amatorskim i półprofeską ? co do photonika to wiem ze nadruk na pudełku ma sie nijak do aparatu :)

Aparat profesjonalny jest zbudowany jak czołg. Jego podstawową cechą musi być niezawodność w każdych warunkach. Zawodowiec jedzie i ma przywieźć dobre zdjęcia – aparat ma mu po prostu umożliwić pracę bez względu okoliczności.
Aparaty półprofesjonalne to raczej nieoficjalny termin. Uznaje się, że są to aparaty „ciut” mniej solidne niż korpusy profesjonalne, czyli np. Nikon D300 czy Canon 40D.

Member

hmm… w gazetce tesco ostatnio znalazłem tez swietny aparat…
marki technika (co jest firma ktora sprzedaje sie tylko w tesco a na dodatek identyczne modele tylko pod inną nazwą znajdują sie w roznych innych sklepach)
aparat dla amatora i profesjonalisty :) z w pełni automatycznym jak i półautomatycznym trybem pozwalajacy na rejestrowanie 24 klatek na sekunde ( te 24 klatki to opcja nagrywania filmów w rozdzielczosci 640×480 i to bez dzwieku)
za 329zł

Member

Photonik jest firmy pentagram :P

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.