Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć PHOTOSHOP CS3PL- filtr deformacja

PHOTOSHOP CS3PL- filtr deformacja

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Hym… mam problem- zainstalowalem ps cs3 pl z plytki dfv 1/2007 i brakuje mi filtra „deformacja”…. pewnie w wersji trial nie ma go, ale powstaje tzw pytanie, skad go dorwac???:)

Member

Filtr ten (oryginalna nazwa Liquify – to o ten chodzi, prawda?) powinien być w menu Filtry, 5 linia od góry. Skrót klawiaturowy do jego wywołania to [Shift]+[Ctrl]+[X]. Powinien być…

Member

Dzieki Ewo.. i masz racje, zamotalem sie przez pseudo polonizacje teraz w wersji PL ps’a zamiast deformacja jest…..skraplanie…..a wiec wszystkie stare funkcje bez zmian sa w cs3 :)

Member

Ależ proszę bardzo. Ten filtr się już kiedyś (w PS7) nazywał też skraplanie. A potem zmienili. A potem zmienili znowu… I dlatego uważam, że spolszczanie programów powinno być zakazane. Podobny cyrk jest z filtrem wyostrzania – we wszystkich angielskich programach on się nazywa Unsharp Mask, w skrócie USM. A w polskich – każdy stosuje inną nazwę, a Wzmocnienie wcale nie jest najdziwniejszą z nich. I połap się tu :(
Adobe raczej w nowych wersjach nie odejmuje funkcji, najwyżej coś do nich dodaje. Więc jeśli coś kiedyś było, to można liczyć, że będzie nadal.

Member

ja mam photoshop cs3 extended i niestety ani nie mam skarplania ani nie dziala mi skrót shift+ctrl+x

Member

Menu Filter | Liquify albo Filtry | Skraplanie (Deformacja, czy co tam). Ja mam wersję Extended i jest. Ze skrótami może być różnie, szczególnie jak sobie ktoś zacznie je sam definiować, ale w menu powinno być.

Member

moze to wina tej wersji bo ja w fitrach mam tylko 5 podstawowych i to bardzo okrojone w porwonaniu z innymi wersjami photoshopa wyglada ubogo ale tylko w fiiltrach ;/ chba ze to wina spolszczenia

Member

Hmm, wina grzebania w ustawieniach? CS3 Extended to CS3 Extended, czyli taki jak mój, tylko spolszczony. A ja mam w filtrach całe mnóstwo pozycji, instalowanych od razu z programem, nic nie dodawałam.
Zajrzyj sobie do Edit | Menus (Edycja | Menu). Kliknij trójkącik przy pozycji Filtry. Pozycja się rozwinie. Na środku tego pola powinien być rząd „oczek” przy każdym filtrze. Jeśli oczka nie ma, filtr nie jest widoczny w menu. Klikasz tam gdzie powinno być oczko i już.

Member

mam juz inna wersje tego psh i tu mam juz wszystkie filtry na szczescie ;) ale dzieki za rade

Viewing 8 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.