Strona główna Fora Foto Sprzęt Piksele.

Piksele.

Sprzęt

Member

Witam mam może dziwny temat.Zadaża mi się robić zdjęcia na imprezach okolicznościowych śluby chrzty itp. Posiadam 3 korpusy Nikon D200 D40 i D1x.Najbardziej z sentumentu lubie D1x ma on 5,3mpix.Jeśli chodzi o jakość jest naprawde dobrze wywołuje odbitki 31×46 w dobrej jakości ale czy ktoś prubował z podobnej matrycy zrobić większą odbitke?Może ktoś z redakcji oceniał ten aparat(D1x)i podzieli się ze mną doświadczeniem z tym aparatem> Średnio pilk w formacie JPEG to 2,6MB. Pozdrawiam

Keymaster

Jeśli zdjęcie wygląda dobrze w formacie A4, to będzie wyglądało dobrze w każdym rozmiarze (aczkolwiek 5 megapikseli to trochę poniżej idealnej rozdzielczości dla A4). Im większy format, tym bardziej trzeba się odsunąć, żeby obejrzeć całość, a tym samym nie zauważa się problemów z brakiem detali. Oczywiście, jak się wsadzi nos w wydruk A2, to widać problemy, ale normalnie tak się zdjęć nie ogląda.

Member

są tacy co oglądają :-))pamiętam jedną moją Pania Profesor jak czytała z odległości ok 1 cm (nosem wodziła po kartce papieru) na dodatek musiała do tej czynności zdejmować okulary- w okularach widziała na tzw “tele” więc kiedy je raz zdjęła i położyła na biurku zeby odczytać “macro” z 1cm gdzieś jej te okulary zginęły (hehehehe) i była jak szczur Archibald z Pszczółki Maji :-)))

Member

No tak, ale z tego co piszesz to ta pani miała wadę wzroku i dobrze widziała dopiero z odległości 1cm, Więc ona i tak nie zauważy różnicy pomiędzy powiększeniami. Piotr mówi o osobach, które dobrze widzą, lub noszą okulary korekcyjne i przez nie oglądają zdjęcia.

Member
krzyskra0 wrote:
i była jak szczur Archibald z Pszczółki Maji :-)))

Jeżeli masz na myśli Aleksandra, to był on myszą, nie szczurem :)

Member

A szczur Archibald był w Tajemnicach Wiklinowej Zatoki :)

Member

Ja nie oglondam bajek wien nie wiem:)

Member

no Aleksandra :-)

Member

Wolałem Gumisie:)

Viewing 8 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.