Strona główna Fora Foto Sprzęt Pilne pytanie!

Pilne pytanie!

Sprzęt

Member

Witam!
Mam bardzo pilne pytanie :) Czy istnieje przejściówka pozwalająca podłączyć stare obiektywy Minolty do lustrzanek Canona?? Mam możliwość zakupu kilku obiektywów minolta w bardzo atrakcyjnej cenie (kilkanaście zł) i jeśli jest taka możliwość to chętnie bym skorzystał :)

Member

Dzięki :) Ale strasznie drogie jak na takie coś :/ Czy to się w ogóle opłaca według Was?

Member
hubi12349 wrote:
Dzięki :) Ale strasznie drogie jak na takie coś :/ Czy to się w ogóle opłaca według Was?

Miałem adapter Canona FD/EOS z soczewką i nie polecam żadnego rozwiązania w którego torze optycznym umieszczona jest soczewka (po to, aby szkło ostrzyło na nieskończoność) – nie wierzyłbym w zapewnienia o tym, że jakość nie spada… Na pełnych otwarciach przxysłony jest po prostu mydło.

IMO – kup adapter na M42 + szkła na M42 i tyle :)

Member

Ze względu na większą odległość mocowania od filmu/matrycy niż w Minolcie manualnej adapter pozwalający na ostrzenie na nieskończoność przy użyciu z tym obiektywem Canona (czy Nikona, czy Minolty AF/Sony A) musi mieć soczewkę, co sprowadza się do pogorszenia jakości. Dodatkowa soczewka działa jak słaby telekonwerter ok. 1,1 x i zawsze wprowadza dodatkowe aberracje. Bezstratne adaptery z manualnej Minolty są dostępne do systemów 3/4, m3/4, Sony E (NEX), Samsung NX.

Sugestia: w takiej cenie bierz obiektywy z pocałowaniem ręki, a potem kup korpus NEX-3 za parę stówek i adapter Minolta MD>Sony E i ciesz się takim kombo. Zawsze warto też potrzelać zdjęcia filmowym korpusem Minolta X-300 czy X-700 – były długo produkowane i łączą w sobie wiele zalet – solidne wykonanie, bardzo kompaktowe wymiary (jak lustrzaneczki Olympusa), ogromny i jasny wizjer niemal jak w A900, ostrzenie dziecinnie proste dzięki dalmierzowi klinowemu – kwintesencja klasycznej lustrzanki, możnaby powiedzieć.

Member

Wszystkim dziękuję za rady i sugestie :)

Member
jakubh wrote:
Sugestia: w takiej cenie bierz obiektywy z pocałowaniem ręki, a potem kup korpus NEX-3 za parę stówek i adapter Minolta MD>Sony E i ciesz się takim kombo.

Bardzo słuszna koncepcja ;)
Ja już nawet nie próbowałem sugerować tego rozwiązania (Nex był i jest właśnie ideałem puszki do manualnej optyki w każdym systemie) bo zdaniem niektórych osób zbyt często to robię ;)

Member

Ależ skąd takie podejrzenia Andrzeju?
:PPP

Member

Też nie wiem skąd, przecież wydobycie czegokolwiek o nexie od Andrzeja graniczy z cudem :)

Viewing 8 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.