Strona główna Fora Foto Sprzęt Pilot do Nikona ML-L3

Pilot do Nikona ML-L3

Sprzęt

Member

Witam serdecznie. Mam zamiar kupić pilot do zdalnego sterowania do aparatu Nikon D80. Pojawił się jednak dylemat. Otóż, byłem w sklepie sprawdzić jak działa ten pilot i okazało się, że raz robił zdjęcia raz w ogóle nie uaktywniał migawki. Nie mogliśmy dojść ze sprzedawcą dlaczego tak się dzieje (był to oryginalny nikonowski pilot). Drugi problem polega na tym, że nie wszędzie jest napisane, że akurat ten model pilota współpracuje z D80 (lista kończy się na D70s, w instrukcji jednak jest napisane, że ma to być ML-L3). Kolejna sprawa jest taka, że chcę za pomocą tego pilota robić zdjęci na czasie exp. bulb.

Czy ktoś może mi powiedzieć czy przy takim nieograniczonym czasie exp. trzeba mieć wciśnięty przycisk pilota przez cały ten czas czy tylko aby otworzyć przysłonę, a potem drugi raz żeby zamknąć?

Drugie pytanie jest takie czy warto kupić zamiennik oryginalnego pilota z firmy Delta, który jest tańszy? Po prostu nie wiem czy działa dobrze.

Pozdrawiam

Member

Posiadam D80 i pilota ML-L3.
1) działa z aparatem D80.
2) działa również w długich czasach ekspozycji. Pierwsze nacisnięcie przycisku w pilocie otwiera migawkę, która pozostaje otwarta do momentu ponownego naciśniecia przycisku.

Pozdrowienia.

Member

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.