Strona główna Fora Foto Sprzęt Pliki jpg

Pliki jpg

Sprzęt

Member

Temat może trochę mało fotograficzny ale mocno mnie zaskakujący. Zakupiłem TV marki Sony model 32cx525. Pięknie odtwarza zdjęcia ale… Plik JPG z kompaktu Sony wyświetla, z Nikona D7000 pliki jpg wyświetla, ale pliki wyeksportowane do jpg z Lightroom lub zapisane jako jpg w Photoshop już nie ?
Zmieniałem stopień kompresji, rozmiary itp. Nie pomaga. Plik Raw z D7000 przekonwertowany do jpg w aparacie jest wyświetlany, a ten sam Raw zaisany na PC i przekonwertowany przez Lightroom lub PS juz nie jest wyświetlany.

Czy ktoś wie dlaczego ? Czy istnieją różne wersje, odmiany plików jpg ?

Pozdrawiam
Grzegorz

Member

Ciekawe to co piszesz, niestety rozwiązania problemu nie znam

Member

Niestety jest bardzo wiele rodzajów plików jpg. Mogą się różnić typem kompresji (none, standard, progressive), paletą kolorów (mogą być w CMYK-u), profilem, exifem, stopniem kompresji, subsamplingiem, ipd.
Teoretycznie wszystkie powinny być przez wszystko pokazywane tak samo, ale to tylko teoria i zdarzają się jednak wpadki. Akurat dzisiaj miałem problem z jpegiem, którego nie chciał pokazywać IE8, a wszystkie pozostałe przeglądarki owszem. Ba! nawet nazwa pliku może stanowić problem.
Na twoim miejscu sprawdziłbym, czy telewizor pokaże jeszcze jakieś pliki, np. pościągaj jpegi z interentu z różnych miejsc.
Problem jest interesujący…

Member

Zrobiłem “setki” testów i wygląda na to, że rożne programy do tworzenia jpg stosują różne kodery. Dla niektórych z nich TV mogą mieć problemy (i to nie tylko Sony). Jak sobie z tym poradzić. Jedna z metod to plik otworzyć w Paint i zapisać go ponownie. Taki jpg otworzy się wszędzie. Inna metoda to program :TVwriter ze strony http://www.satsignal.eu/software/imaging.html.
Pozdrawiam.

Member

Ale to dowodzi tylko tego, że oprogramowanie telewizorów jest cienkie. Skoro Paint otworzy każdy z tych plików, to dlaczego telewizor nie potrafi? Nie chciało im się i tyle…

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.