Podpis zdjęcia

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Witam. Mam takie oto pytanie: Czy można w PSie w jakiś sposób zapisać swój szablon do podpisywania zdjęć albo może jest możliwość grupowego pidpisywania/edycji kilku zdjęć?? Bo Strasznie czasochłonne jest podpisywanie każdego zdjęcia pojedynczo i chciałbym jakoś sobie to usprawnić… Bardzo proszę o podpowiedzi

Member

W PSie możesz stworzyć akcje, nagrywasz to co robisz, a później odtwarzasz to prz kolejnym zdjęciu…ale chyba trzeba z góry zdefiniować format zdjęcia, oraz poziom i pion! Zaznaczam CHYBA!!!

Member

A jak to można zrobić?

Member

Ponieważ nie chce mi się tego rozpisywać, daje link do podobnej akcji, tyle że z ramką…ale poprostu omiń ramke…

http://www.cyberfoto.pl/edycja-zdjec-ksiazka-on-line/39572-ramki-podpis-w-ps-cs-mini.htm

Member

Otwierasz zdjęcie (dowolne). Klikasz ikonę “nowe zadanie” albo jakoś tak się nazywa (jest taka paleta do zapisywania i odgrywania zadań (akcji, skryptów, różnie to się nazywa w zależności od wersji) i musisz ją mieć otwartą. Po angielsku Actions, zwykle jest razem z paletą historii). Jak już wpiszesz nazwę skryptu i klepniesz enter, to trwa nagrywanie. U dołu palety akcji masz takie przyciski jak na magnetofonie, dasz sobie rady ;) Robisz ze zdjęciem, co tam uważasz przed publikacją: przeskalować, wyostrzyć, dodać napis, przezroczystość, cokolwiek. Jak skończysz, klikasz stop. I już – masz skrypta, którego możesz używać na kolejnych zdjęciach, klikając Play. Albo wsadowo przez menu File | Automate.

Member

Dzięki wielkie!! Bardzo mi ułatwiliście pracę. pozdrawiam

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.