Strona główna Fora Foto Sprzęt Podręczna torba

Podręczna torba

Sprzęt

Member

Używając lustrzanki korzystam z różnych obiektywów co jest “oczywistą oczywistością”. Trochę denerwującym jest pewien kłopot gdy nia bardzo jest gdzie odłożyć zmieniany obiektyw. Kiedyś gdzieś czytałem o rodzaju torby, saka czy czegoś podobnego, czegoś co jest lekkie, łatwo czepialne (do ubrania lub plecaka) co może służyć do chwilowego schronienia dla wymienianego obiektywu. Kiedyś widziałem kogoś kto zrobił sobie coś takiego z siatki na ryby i nosił przy pasie. Może to i sposób???!! Miał tylko kłopot z otwarciem wlotu do tego saka. Poradziłem mu wszycie obręczy ale nie wiem czy skorzystał.

Czy ktoś może znalazł coś podobnego? Jak sobie radzicie z wymianą obiektywów gdy nie można go odłożyć bezpiecznie?

Member
Member

To wszystko oglądałem ale to są pokrowce na obiektywy. Raczej myślałem o rodzaju torby tak by zmieściły się 2 obiektywy czyli długość ok. 25-30 cm. z przegródką w środku. (2 x 15 cm.). Wysokość nie jest krytyczna ale też te 10-15 cm.

Takie działanie: Wyciągam nowy obiektyw z plecaka i wkładam do podręcznej i łatwo dostępnej torby. Plecak na 1 ramię więc nie muszę gdzieś kłaść. Odpinam używany obiektyw i wkładam też do tej torby. Biorę pierwszy i podpinam do body. Biorę używany i chowam do plecaka. Koniec. Podręczna torba pusta.

Manipulacje obiektywami z wykorzystaniem tego plecaka są niewygodne. Daje się to oczywiście zrobić ale to kłopotliwe bo w efekcie obiektywy lądują w przypadkowych schowkach plecaka itp.

Member

w ogóle manipulacje obiektywami nie są wygodne z plecaka. Lepiej mieć konkretną torbę reporterską, a plecak na inne wycieczki. A dwa na raz? Chyba przesada :)

Member

Jasne, że przesada ale właśnie poszukuję czegoś lekkiego co by służyło tylko jako chwilowe pole odkładcze. Mnie to przeszkadza podczas wycieczek rowerowych więc torba odpada.

Keymaster

Mam wrażenie, że szukasz Lowepro Lens Exchange – https://www.dfv.pl/torby-i-plecaki.html?id=1254

Member
Piotr wrote:
Mam wrażenie, że szukasz Lowepro Lens Exchange – https://www.dfv.pl/torby-i-plecaki.html?id=1254

fajne
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=Lens+Exchange

a żeby aparatu nie trzymać to można uzyć holderu do aparatu przypinanego do paska od spodni
http://allegro.pl/mocowanie-aparatu-do-paska-doskonale-na-prezent-i1954018687.html

powoli sie tworzy lista życzeń do Mikołaja :)

Member

No właśnie o to chodziło. Ten holder na aparat to też ciekawostka. Serdecznie dziękuję.

Member

a swoją drogą, czego to firmy nie wymyślą, żeby nam udowodnić, że normalnie nie damy sobie rady :)

Member

Ja sprawdziłem ostatnio fajny patent na zmianę obiektywu w trudnych warunkach: skały, woda, piach. Oczywiście mam bardzo rozważnie wybrany plecak i torbę, ale potrzebne mi było rozwiązanie szybko dostępne i lekkie, o którym pisze Jaandrz. Pomysł prost: mój obiektyw ma obejmę do statywu, przykręciłem do niego pasek PlacRapid – mocowany do gwintu statywowego. Do tego pas Lowepro z pokrowcami na obiektywy. Ten większy, zabezpieczony jak aparat paskiem, wkładałem do sakwy Lowepro na butelkę. Patent w moim przypadku zdał egzamin :)
Wygoda, szybkość zmiany, lekkość uprzęży (plecak zbędny) i zabezpieczenie sprzętu przed upadkiem – to jego zalety.

Member

To też dobry pomysł bo najczęściej manipuluję obiektywami 70-200 i 17-40 a ten większy ma obejmę do statywu.

Viewing 10 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.