Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Pokaz slajdów z komputera przez rzutnik …

Pokaz slajdów z komputera przez rzutnik …

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Witam. Mam pytanie planuje pokaz slajdów (zdjęcia jpg). Ma to trwac ok 2 godz lekcyjnych. Nie wiem jaki będzie rzutnik.
Wiem, że uzyję własnego laptopa. Mam ok 500 zdjęc przygotowanych do dyspozycji, podpisanych i opisanych programem FotoStation reszta z głowy.
Chciałbym żeby wraz z pokazywanymi zdjęciami był pokazane Metadane – Exif i temat opisany przez FotoStation, lub opis pod zdjęciem.
Czy zapuszczenie zdjęc z laptopa przez program Picasa będzie będzie widział rzutnik i wyświetli to na ścianie? Czy do tego pokaz slajdów uzyć innego programu.
Pasował by mi również pokaz z Lightrooma po zapisie w plik wychodzi ikona index i podczas wyswietlania na monitorze pokazują się napisy i Exif.
Ale w dalszym ciągu nie wiem i nie mam pewności czy to co widzi monitor laptopa odbiera rzutnik, czy do takiego pokazu to musi być odpowiedni program. W laptopie prwadopodobnie trzeba użyć klonowania monitorów ale czy to wszystko? Zadałem pytanie na innym forum ale na razie cisza……

Member

Spróbuj z Faststone – ma opcję “drugi monitor”. Nie wiem wprawdzie jak to działa ale jak Ty potestujesz to i my się pewnie dowiemy.

Member
daniello194 wrote:
Spróbuj z Faststone – ma opcję “drugi monitor”. Nie wiem wprawdzie jak to działa ale jak Ty potestujesz to i my się pewnie dowiemy.

Laptopa wiem jak ustawić żeby było widać na laptopie i na monitorze czy telewizorze. Podłączony telewizor poprzez Kabel VGA + przejsciówką wszystko działa.
Każda karta graficzna ma ustawienia ekranu. Po podłączeniu laptopa do telewizora czy innego monitora wszysto jest widoczne, ustawienia ekranu – klonowanie, lub zalączenie ekranu monitora na kartach ATI. To wszystko jest dla mnie jasne i to działa.
Natomiast nie wiem jak jest z rzutnikami …. Czy rzutniki tak samo zachowują się jak monitor czy telewizor ?
A program sprawdzę potestuje i napiszę. W programie Picasa bardzo fajnie to wygląda bo można uzyć całego ekranu. Napisy pokazują się które wcześniej przygotowaliśmy w programie FotoStation lub też można je wyłączyć .. Można też powiekszac zdjecia. Ale co z rzutnikiem dalej nie wiem, czy bedzie tak samo działać …..

Member

Drugi monitor w FastStonie działa tak, że można sobie na jednym ekranie wyświetlać katalogi z miniaturami, a na drugim, na cały ekran, zdjęcia plus takie opisy, jakie się wybierze.
Nie możesz się dowiedzieć, jaki to będzie rzutnik? To zdaje się kluczowa informacja.

Member

Każdy rzutnik zachowuje się tak, jak drugi monitor. Najważniejsze, to znać jego rozdzielczość. Jeżeli jej nie znasz, to zacznij od ustawienia 800×600 lub 1024×768. A klonowanie obrazu z wbudowanego ekranu na rzutnik stosuję tylko wtedy, kiedy nie widzę obrazu z rzutnika. Zazwyczaj siadam tak, żeby wszystko widzieć i wtedy ustawiam “Powiększ pulpit do rozmiarów tego monitora” i przeciągam na niego to, co ma być pokazane przez rzutnik. Ale ja na co dzień pracuję z dwoma monitorami, więc mam wprawę :)

Member

Dzięki za informację.
Po zainstalowani programu FastStone – co prawda nie wykrywa drugiego monitora ale wszystko jest widoczne na telewizorni. Napisy pod plikami i exif są widoczne. Szkoda, że nie ma możliwosci wprowadzenia textu to co wprowadziłem w Caption z programu FotoStation. Tak czy inaczej dzięki i pozdrawiam ….

Member

Musisz pogrzebać w ustawieniach, wtedy z całą pewnością zobaczy

Member

Gdy masz obrazek na pełnym ekranie wciskasz [F12], zakładka Dual Monitor (Podwójny monitor?). Tam są dwie możliwości wykorzystania drugiego ekranu.

Member
daniello194 wrote:
Musisz pogrzebać w ustawieniach, wtedy z całą pewnością zobaczy

Dzięki …. – pogrzebałem w ustawieniach monitora WindaXP dołącz i działa…

Viewing 8 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.