Strona główna Fora Foto Sprzęt Pomocy :) D90vs X100

Pomocy :) D90vs X100

Sprzęt

Member

Witam , mam dylemat aktualnie fotografuję fuji x100 aparat naprawdę bardzo dobry ale brakuje mi gabarytów chciał bym coś większego. Pomyślałem o nikonie D90 wraz z 50 f/1.8 i potem dokupić jakieś szkiełko. W fuji brak mi zoomu i gabaryt ale boje się o jakość że przy ISO2000 a ja często z takich korzystam to Nikon nie da rady. Jak wy byście wybrali?

Member

Jak zależy Ci na niskich szumach w niedrogiej puszce, to pomyśl o pentaxie. Może Mecenas Yehood wyrazi zdanie, bo eksploatował takiego onegdaj, białego kruka :)))

Member

Popieram! Pentax ma genialne matryce pod względem niskich szumów :)

Member

Witam, obecnie posiadam nikona d90, używałem go na iso powyżej 2000 na koncertach i myślę że daję radę, chodź nie wiem do czego Ty masz zamiar go wykorzystać. Co do Pentaxa to poprzednicy mają racją, że najmniej szumiące matryce ma właśnie ta firma, chodź ja osobiście nie jestem do niego przekonany i nie mam zamiaru zmieniać systemu.

Member

Co do 50/ 1.8 bardzo dobry obiektyw portretowy który jednak momentami jest za wąski (crop 75mm). Optycznie bije wszystkie tańsze kity na głowę. Sam mam 50/1.8 w wersji bez silnika i szybko jej nie sprzedam.

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.