Strona główna Fora Foto Sprzęt Potrzebny zestaw na początek do studia dla amatora

Potrzebny zestaw na początek do studia dla amatora

Sprzęt

Member

Witam, chciałbym sprawić swojej dziewczynie prezent i kupić jej jakiś początek do studia fotograficznego.

Fotografią zajmuje się już od 8 lat lecz nigdy nie robiła zdjęć w studiu, co byście polecali na początek jakie lampy ile i jakie wyposażenie.

Moja dziewczyna wykonuje komercyjnie sesje noworodkowe, ciążowe, portretowe. Czyli w tym kierunku będzie wykorzystywane studio.

Chciałbym przeznaczyć na to ok 2500 zł, dodam ze posiadamy pomieszczenie 28m2. Nie znam się na tym zupełnie wieć prosiłbym o konkretne modele, nazwy lub od razu linki gdzie mógłbym tanio to wszystko kupić. Dość sporo na ten temat czytam, i byłbym skłonny na system QUANTUUM, czy też tak myślicie?

Z góry wielkie dzięki.

Member

Może być i Quantuum. Bardziej bym się skupił na doborze modyfikatorów takich jak softboxy, snooty i inne. To one będą decydować o możliwości kreowania oświetlenia. Zresztą zanim wydacie 2,5 tys na hardware proponuję to:
https://dfv.pl/ksiazki.html?id=874.
Trudno komuś dokładnie doradzić co ma kupić, nie wiem jakie Twoja dziewczyna ma wizje co do oświetlenia kadru. Po zrozumieniu jakie modyfikatory powodują konkretne efekty będzie łatwiej samemu coś dobrać. Jeżeli mają to być zdjęcia całych sylwetek, to dla równego oświetlenia konieczne będą większe softboxy. Typowo stosowane w zestawach amatorskich 60×60 + parasolka to trochę mało. Oczywiście idzie za tym konieczność posiadania mocniejszych lamp.

Guest

Witam,
Bardzo miło, że chcesz dziewczynie sprawić prezent. Fajnie by było, by okazał się trafiony, zatem pytanie jak najbardziej na miejscu. Problem w tym, że to trochę pytanie bardzo ogólne w stylu “jaki kupić aparat i obiektyw by było dobrze”. Odpowiedź krótka brzmi” jakikolwiek, bo każdym – nawet najsłabszym – da się zrobić genialne zdjęcie. Odpowiedzi dłuższej nie sposób zmieścić w poście na forum. W DFV napisałem już sporo artykułów na temat modyfikatorów światła, a ostatnio zrobiłem bardzo duży test lamp studyjnych (25 modeli). Wybierając lampę warto wziąć pod uwagę kilka cech i wyników testów w zależności od przeznaczenia Odsyłam zatem do lektury w numerach 5/2011 (temat numeru – opis różnych modyfikatorów), 07 i 10/2011 (softboksy). W razie czego archiwalne numery są tu: https://www.dfv.pl/aw/
pozdrawiam, Norbert Gajlewicz
PS Na warsztatach z fotografii studyjnej sprzęt omawiam szczegółowo

Member

Witam ponownie,

dziękuję za odpowiedzi aczkolwiek mało mi pomogły, chciałbym kupić mojej dziewczynie coś na start a ona już według potrzeb będzie dobierać coś do studia. Czy uważacie że taki zestaw będzie dobry?

Softbox oktagonalny 120cm Quantuum
Statyw AIR 260 cm Quantuum x2
Quantuum system do teł
Parasolka biała 150 cm Quantuum
Pixel Pawn TF-361 Canon wyzwalacz radiowy
Lampa studyjna Quantuum R+ 300 x2

za ten cały zestaw wychodzi 2000zł plus jeszcze chce kupić jakieś jedno lub dwa tła jak już wyczytałem kartonowe.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.