Strona główna Fora Inne Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy Poznań – co warto …?

Poznań – co warto …?

Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy

Member

Ponieważ praca powoduje iż przez parę dni będę zaokrętowany na łodzi zwanej Poznań to takie pytanie z pogranicza foto – głównie do mieszkańców tego zapewne uroczego miasta ale nie tylko – co warto zwiedzić? Co warto odwiedzić żeby pstryknąć jakieś “pocztówki z podróży”? Czasu pewnie nie będę miał zbyt wiele ale być i nie zwiedzić…

Member

Tak na szybko, to na pewno warto zaliczyć stary rynek i okolice ze względu na ciekawą architekturę – jest co pstryknąć i przy okazji jest gdzie zaspokoić głód i pragnienie. Przy tej okazji należy koniecznie obejrzeć (od środka) kościół farny w pobliżu rynku. O muzeach nie piszę bo znajdziesz je w sieci.
Polecam także palmiarnię, która należy do największych w Europie (w Polsce chyba nie ma większej), zwłaszcza, że można tu pstrykać do woli.

Member

Uuu, gdybym miał napisać, co warto fotografować w Poznaniu, to lista miałaby ze dwa kilometry :)
ak na szybko, co mi przychodzi do głowy: architektura, palmiarnia, ogród botaniczny, architektura, Cytadela, Malta, Rusałka, wszystkie parki, architektura, Jeżyce, lotniska i samoloty wojskowe, zoo i… niesamowita architektura :)
Na pewno nie wymieniłem wielu wspaniałych atrybutów tego miasta…

Member

cytadele i pyrgajace koziolki :) a ogolnie na obiad to do pyra baru…

Member

…i architektura… :-)

Member

Dzięki za odzew, na wszystko czasu nie starczy niestety ale jakiś plan się wyłonił. Zobaczymy na co starczy czasu i pogody. Jeszcze raz dzięki.

Member

No i nie zapomnij podzielić się wrażeniami i fotkami :)

Member

Jak tylko uda mi się wyrwać na zwiedzanie to wrażeniami się podzielę się na pewno, czy podzielę się fotkami…. zależy jakie zrobię :) :) :)

Member

Na pewno warto się wybrać do katedry, a później ciekawa jest remiza straży pożarnej przy ul. Małe Garbary szczególnie wieczorem . Później okolice Zamku Cesarskiego , i Opery . I tak jak w/w Stary rynek i jego okolice ,Malta Kilka fajnych kamienic na ul. Św. Marcina . A Stadion Miejski na ul . Bułgarskiej szczególnie nocą jest ładnie podświetlony .
To na pewno wystarczy na kilka dnie fotografowania :)
Pozdrawiam

Member

Ta remiza mnie zaintrygowała, szczególnie, że głównie popołudnie i wieczór wchodzi w grę jeśli chodzi o zwiedzanie :) no nic… propozycji sporo, czasu mało na wszystko ale coś postaram się odwiedzić…

Member

Polecam park Sołacki w Poznaniu, który znajduje się w dzielnicy Sołacz. Jest to jeden z najpiekniejszych parków Poznania. Posiada dwa duze stawy i w ciekawymi alejkami i z duza ilościa zeleni. Na pewno warto sie tam wybrać. Park jest połozony w najpiekniejszej dzielnicy z zabytkowym kościołem i pieknymi uliczkami.

Member

I nie zapomnij skoczyć do Rogalina (pałac + dęby) !

Member

Dzięki za sugestie, żeby to wszystko obejrzeć to musiałbym zrezygnować z pracy w tym czasie a to chyba nie przejdzie :) :) Przepraszam z góry wszystkich, których polecenia zostaną przełożone na inny czas.

Member
SzymonD200 wrote:
Polecam park Sołacki w Poznaniu

O, tak! Zawsze spotykałem tam wielu fotografów z modelkami. Sceneria faktycznie niesamowita!

Member
wzrokowiec wrote:
SzymonD200 wrote:
Polecam park Sołacki w Poznaniu

O, tak! Zawsze spotykałem tam wielu fotografów z modelkami. Sceneria faktycznie niesamowita!

O, nawet jest stosunkowo niedaleko miejsca działań… to jeśli pogoda pozwoli… :)

Member

z knajp – polecam “Czytelnie”

Member

Od siebie polecam:
1) Cytadelę
2) Park Sołacki
3) Most Biskupa Jordana (bardzo efektownie oświetlony nocą) – http://www.tripwolf.com/en/galleries/media/ext/19921523/809964/Poland/Poznan-Posen/Ostrowek-i-Most-Jordana-Ostrowek-und-Jordan-Brucke-?n=5
4) jedną z najładniejszych kamienic, jakie widziałem – przy ul. Strusia – http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Strusiapn.JPG&filetimestamp=20080922214545
5) inne miejsca “napatoczone” po drodze, których długo, by wymieniać

Member

A gdybyście już spacerowali po Poznaniu lub jego okolicach z aparatem, możecie spróbować szczęścia w konkursie “Miejsca Warty” organizowanym przez Partnerstwo Na rzecz Warty. Do wygrania m.in. rodzinny, 5-dniowy pobyt w Mera Hotel&Spa w Sopocie, 3-dniowy pobyt dla 2 osób w Amsterdamie, zwiedzanie tajemniczych zakamarków poznańskiej Fary, czarter łodzi, udział w spływie wioślarskim, vouchery do restauracji i wiele innych atrakcyjnych nagród. Co trzeba zrobić? Dodać relację z wycieczki po Poznaniu lub jego nadwarciańskich okolicach. Szczegóły na http://www.miejscawarty.pl. Konkurs trwa do 1 lipca.

Viewing 17 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.