Strona główna Fora Foto Uwagi do serwisu www.dfv.pl Praca konkursowa a nominacja do “Redakcja poleca”

Praca konkursowa a nominacja do “Redakcja poleca”

Uwagi do serwisu www.dfv.pl

Member

https://www.dfv.pl/gallery/v/Konkursy/rytm+miasta_002.jpg.html
https://www.dfv.pl/gallery/tag/Redakcja+poleca?g2_itemId=3546555

Ciekawe zdjęcie, przyznaję.
Ale skoro bierze udział w konkursie to umieszczenie go przez Redakcję w “polecanych” przed zakończeniem rywalizacji jest IMHO nie fair wobec innych uczestników.

Uhonorujmy krzy28 uznaniem w komentarzach, wysokimi ocenami, w końcu może i konkurs wygra, czego szczerze mu życzę, ale zdrowych zasad – Redakcjo – trzymać się trzeba.

Keymaster

O rany :(
Polecanie przez redakcję nie jest nijak skorelowane ze zwycięstwem w konkursie. Tzn. autor zdjęcia musi się liczyć, że mimo polecenia redakcji nie dostanie nagrody (choć oczywiście może też być i tak, że dostanie :). Zdjęcie jest polecane, bo jest fajne, co nie znaczy, że w konkursie nie będzie fajniejszych.
Natomiast niepolecanie zdjęć zgłoszonych do konkursu oznacza, że redakcja nie będzie wcale nic polecać, bo zdjęcie zgłoszone do konkursu wcale nie musi być w katalogu konkursy – może być w dowolnym katalogu, a do tego może zostać zgłoszone w dowolnym momencie – także już po redakcyjnym poleceniu.
Co innego z konkursami błyskawicznymi – tutaj biorące udział prace są łatwe do wykrycia i pojawiają się w ciągu dwóch dni. Do tego w konkursie błyskawicznym głosują uczestnicy, więc uznaliśmy argument, żeby nie sugerować polecaniem. Natomiast w konkursach “dużych” i tak wybiera redakcja, więc co za różnica, że redakcja sobie coś zasugeruje? Zresztą – sugerowanie jest niezobowiązujące, także dla redakcji.

Member

Dokładnie jak Piotr, nie widzę w tym nic złego.

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.