Inne
Witam wszystkich
Od dłuższego czasu uzywam monitora Lacie 320 wraz z kalibratorem blue eye pro. Ostatnio zmieniłem system operacyjny i kartę. Komputer odmówił automatycznej, sprzetowej kalibracji, i muszę kalibrować ręcznie. Wcześniej miałem inna karte i wszystko było ok.
Próbowałem z róznymi sterownikami, róznymi wersjami blue eye pro a także z Eye-one Match 3.Wydaje mi się, że problem leży w Widowsie gdyż nie wykrywa monitora jako Lacie tylko jako rodzajowy monitor pnp albo sterowniki catalyst
Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu.
W tej chwili mam windows 7 64bit i kartę ATI Radeon HD 5750.
Aha, używam dwóch monitorów ale jak odłaczyłem jeden problem jest taki sam.
A czy on jest może z tych co wymagają do kalibracji podłączenia przez dodatkowy kabel USB? Sprawdziłeś czy ten kabel jest dociśnięty? Sterowniki od producenta monitora zainstalowane? I na pewno są to sterowniki do 64bit? Jeśli odpowiedzi na wszystkie te pytania są “tak”, to nie wiem o co może chodzić.
Niestety ten monitor nie ma złącza usb. Z tego co się orientuję nie ma do tego monitora żadnych specjalnych sterowników ( nie ma łacza usb). Zainstalowane jest oryginalne oprogramowanie do kalibracji. Problem polega chyba tylko na komunikacji DDC/CI ( po kablu DVI). alibracja sprzętowa w tym przypadku wymaga komunikacji z monitorem za pomocą standardu DDC/CI ale tej komunikacji nie ma. Program kalibrujący próbuje sie połaczyć z monitorem i nic z tego nie wychodzi. Myslę, że to wina karty, sterowników lub konfiguracji Windows ale nie moge sobie z tym sam poradzić. W instrukcji napisano aby wyłaczyc wszystkie inne aplikacje zarządzające kolorem, ale jak? W catalyst Control Center nie ma takiej opcji.
Dodatkowe aplikacje zarządzające kolorem, jeśli istnieją, trzeba po prostu ręcznie odinstalować z systemu. Niemniej jednak, ich istnienie nie powinno zakłócać komunikacji pomiędzy monitorem a systemem. Może tylko przeszkadzać w prawidłowym korzystaniu z gotowego profilu, bo wtedy jedna aplikacja próbuje wtrynić swój profil, a druga jakiś inny, co daje dwa profile jednocześnie czyli żadnego porządnie. Efekty mogą być dziwaczne i nieprzewidywalne – ale objawiają się dopiero przy zastosowaniu profilu, a nie jako niemożność normalnej kalibracji.
Rozumiem, że monitor nie ma łącza USB, ale to nie jest równoznaczne z brakiem sterownika. To jak z myszką – można podłączyć, nic nie instalować i będzie działać jako standardowa mysz, ale jeśli ma się jakąś specjalną i chce korzystać z jej specjalnych funkcji, to trzeba zainstalować sterowniki od producenta.
Czy to “oryginalne oprogramowanie do kalibracji” jest przystosowane do Twojego nowego systemu? 64 bit?
Bardzo dziekuje za zangażowanie. Bardzo ciężko znaleźć kogoś, kto ma cos do powiedzenia na ten temat.
Jesli chodzi o aplikacje do zarządzania kolorem to chyb będa to w moim przypadku tylko sterwniki karty graficznej wraz z programem Cataylst Control Center. Nie ma tam niestety zbyt wiele opcji dotyczących koloru ( albo ja nie potrafię znaleźć) i nie da sie nic wyłaczyć. Deinstalacja całego Catalyst nie wchodzi w rachubę, gdyż wtedy karta chodzi własnie na stwrenikach windows ( choć próbowałem w takiej sytuacji instalowac Blue Eye pro i kalibrować monitor- ten sam efekt)
Producent( lacie) nie dostarcza sterowników do monitora, jedynie profil ICC. Owo “oryginalne oprogramowanie do kalibracji ” to Blue Eye Pro. Na płytce razem z kalibratorem mam starsza wersję ale udało mi sie zrobic update do wersji z tego roku( v.4.5.6). Ani na płytce ani w instrukcji ani na witrynie producenta nie ma żadnych informacji dotyczących instalowania sterownika monitora. Jeżeli są instalowane to razem z Blue Eye Pro ale watpię, bo po instalacji w systemie monitor pracuje na standardowym sterowniku. Zauważyłem, że Blue Eye Pro instaluje także jakis sterownik do komunikacji DDC ( na chwilę, na końcu instalacji pojawia sie czarny akran z tą informacja ale w systemie sterownik monitora pozostaje standardowy).
Na stronie producenta – http://www.lacie.com/intl/support/drivers/index.htm?id=10010 jest tylko jedna wersja aktualizacji Blue Eye Pro i nie ma żadnej informacji odnosnie jej przeznaczenia czy kompatybilnośći. NIe wiem dlaczego i tak mam problem z jej instalacja . Dopiero ściagnięta pełna instalacja BEP ( a nie update) dała się zainstalować.
Niestety jestem tym nieszczęśliwcem, który nie potrafi skontaktować się z suportem Lacie z powodu ułomności jaką jest brak znajomości angielskiego
Ręce mi już opadają (((((
Zapytaj tutaj:
http://mva.pl/index.php?sid=74562b0a54035a31ba24fb9a08db0d6b
O monitorach wiedzą wszystko.
http://mva.pl/index.php?sid=74562b0a54035a31ba24fb9a08db0d6b
O monitorach wiedzą wszystko.
Niestety już pytałem admina tego forum i nic
Może faktycznie zaoytam na samym forum.
Nie, nie… Tom z mva tylko mówi, że o monitorach wie wszystko Natomiast na tamtym forum warto spytać, już tak bywało, że do jakiegoś nietypowego problemu znajdował rozwiązanie ktoś z doskoku, kto akurat zetknął się z podobnym zagadnieniem więc wiedział. Może akurat ktoś taki się trafi.
Do rzeczy: Catalyst oczywiście musi zostać. Rozumiem, że on też nie identyfikuje prawidłowo monitora (W Control Center zakładka Moje płaskie panele cyfrowe, Właściwości)? Może ten sterownik do komunikacji DDC jest niekompatybilny z systemem… Obawiam się, że nie dam rady pomóc, przykro mi. Wyciągnąć wtyczkę i włożyć ponownie pewnie próbowałeś?
Od dłuższego czasu uzywam monitora Lacie 320 wraz z kalibratorem blue eye pro. Ostatnio zmieniłem system operacyjny i kartę. Komputer odmówił automatycznej, sprzetowej kalibracji, i muszę kalibrować ręcznie. Wcześniej miałem inna karte i wszystko było ok.
Sprawdzenie komunikacji DDC/CI z monitorem możesz wykonać programem WinI2C/DDC SDK do pobrania stąd:
http://www.nicomsoft.com/products/i2c/download/
W wersji trial pozwoli sprawdzić czy komputer komunikuje się prawidłowo z monitorem.
Oprócz tego garść uwag, które mogą pomóc: Szukałeś sterownika Lacie w systemie? Po zainstalowaniu oprogramowania do kalibracji mogły zostać dopisane sterowniki, ale jeśli są starsze niż windowsowe, to Windows ich w ogóle nie uznaje. Spróbuj przeprowadzić aktualizację sterownika, ale wybierz “przeglądaj mój komputer” “pozwól mi wybrać z listy sterowników”, odznacz “Pokaż zgodny sprzęt” i sprawdź czy masz Lacie na liście. Jeśli nie masz spróbuj jeszcze jednego tricku: w menadżerze urządzeń odinstaluj monitor, zniknie z listy urządzań, a później prawy klawisz myszy w polu menadżera urządzeń i “Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu” może windows dobierze lepiej sterownik (nie mam pojęcia czy Rodzajowy monitor nie występuje w kilku wersjach).
- You must be logged in to reply to this topic.