Strona główna Fora Foto Sprzęt Problem z obiektywem Sony 3.5-5.6/18-70, bardzo głośne warczenie

Problem z obiektywem Sony 3.5-5.6/18-70, bardzo głośne warczenie

Sprzęt

Member

witam,
Mam problem z obiektywem Sony 3.5-5.6/18-70, przy podłączeniu tego kitu do korpusu wydaje bardzo głośne buczenie, sprawdzałem na innych obiektywach ale wszystko jest ok, tylko na tym? co się mogło stać? serwis czy da rade coś zrobić z tym samemu?

Member

obiektyw na gwarancji? jeżeli tak to im wyślij.

Member

no, niestety nie, już dobrze ponad 3 lata ma

Member

Najlepiej poszuka jakiegoś dobrego serwisu i daj im żeby zobaczyli co z nim jest ale niestety koszt za wycene będzie . Po zobaczeniu ile kosztuje naprawa sam ocenisz czy naprawiać czy nie.

Member

Nie wiem czy o takie buczenie Ci chodzi:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1735447.html – ostatnia odpowiedź.
Jeszcze tu: http://www.cyberfoto.pl/potrzebuje-pomocy/108623-sony-a350-brzeczacy-problem.htm – ten sam autor, inne odpowiedzi.

Member

ok, dzięki wielkie dzięki,padł AF w obiektywie, w sumie tak myślałem, w sumie to tylko kit chyba nawet nie opłaca sie naprawa, widziałem na allegro używki za 200 z kawałkiem, a myślę że naprawa będzie także w tych granicach

pozdr

Member

Za 200, to i nówkę można kupić. Nie raz widziałem szkła, które człowieki sprzedawali zaraz po zakupie aparatu. Mowa o 18-55, 18-70 pewnie w podobnej cenie lub ciut wyższej.

Member

Nie opłaca się naprawiać. Moim dwóm kolegom zrobiło się identycznie, obiektywy padły z zimna (ewentualnie źle zostały potraktowane po powrocie z pleneru). Jeden z nich poszedł do serwisu, koszt naprawy wynosił 350zł.

Member

rzeczywiście dużo, nie ma sensu naprawiać kitu

dzięki za informacje

Viewing 8 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.