Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć problemy z rawami w cs3

problemy z rawami w cs3

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Witam. Pracuje od niedawna na cs3. Lecz mam z nim jeden mały problem. Nie otwiera rawów w moim Canonie 7d. Wcześniej pracowałem na cs5 i i miałem camera raw i odbywało się to beż problemu.Szukałem w googlach coś tam ściągnełem lecz nie to. Prosze o pomoc o jakiś link i jak to zainstalować. Z góry dziekuje jeśli można odpowiedzieć kierować na mój e-mail eddy1981@poczta.onet.pl lub na numer gg 21857595. Za pomoc będe BARDZO WDZIĘCZNY gdyż mam jeszcze czas do czwartku na odanie fot.

Member

O ile mnie pamięć nie myli to CS3 miał CR w na tyle starej wersji, że 7D nie rozpozna. Jeśli się mylę niech ktoś sprostuje proszę (piszę z tel. nie ogarnę się z zasięgiem na tyle). Potrzebny nowszy CS. Jeśli możesz poproś kogoś o przekonwertowanie .cr2 na DNG to już dalej pojedziesz na CS3.

Member

Witam,
Photoshop CS3 współpracuje z ta wersja Camera Raw i nie można go aktualizować aby otwierał pliki z najnowszych aparatów.
Musisz pobrać darmowy DNG Converter ze strony Adobe i zainstalowac go. Ten program konwertuje każdy RAW do formatu DNG (digitalny negatyw). Format DNG to taki nieruszany RAW, możesz go otwierać PS CS3 i starszymi.
pozdrawiam

Member

Turysta nie moge znalesć na stronie adobe. Możesz podesłać mi jakiegoś linka?

Member

Racja! Zapomniałem o DNG Converter. Słuszna uwaga.
Likni:
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5023&promoid=DTEHQ
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5024&promoid=DTEHR
zależnie od systemu.

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.