Strona główna Fora Foto Sprzęt profesjonalna głowica Sirui

profesjonalna głowica Sirui

Sprzęt

Member

Przeglądam sobie ostatnio różne akcesoria fotograficzne i moją uwagę przykuła ta profesjonalna głowica firmy Sirui http://www.foto-tip.pl/sklep/profesjonalna_glowica_sirui_k_30x-p-2111.html
Wyglada na konkretnie zrobioną i naprawdę profesjonalną, ale czy faktycznie opłaca się wydawać 400zł, żeby mieć taki ‘gadżet’ zamocowany na swoim statywie?
Jakie jest wasze zdanie?

Member

Nie jestem fanem głowic, ale mam ich kilka i kilka (dziesiąt) lat uzywam statywy.
Nie jestem pewien jakości produktów tej firmy.

1. Jest chińska, więc przez najbliższe kilka lat przyglądałbym się uważnie jakości kupowanych produktów
2. Dopiero wchodzi na rynek, nie ma produktów w renomowanych punktach sprzedaży sprzętu foto
3. To że producent nazywa swój produkt profesjonalna trochę mnie odrzuca.

jp

Member

Czemu ludzie tak boją się produktów z Chin. Nie wszystkie sa przecież tanimi podróbkami, zwłaszcza gdy, jak widać głowice Sirui do najtańszych nie należą.
Foto-Tip ma w swoim asortymencie szeroki asortyment nie z Europy i sprzedaje się całkiem nieźle, zwłaszcza lampy Quantuum, które fotografowie uważają za dobre.

Member

Boją się z prostej przyczyny. Nie trzymają norm i standardów. Trza osobiscie wybierać i sie modlić by dany egzemplarz nie był trefny materiałowo.

Member
yehood wrote:
Boją się z prostej przyczyny. Nie trzymają norm i standardów. Trza osobiscie wybierać i sie modlić by dany egzemplarz nie był trefny materiałowo.

Mnie niedawno rozleciała się głowica pewnej zacnej , europejskiej marki. A miałem do niej zaufanie…

Member

Zdaża się kazdej marce i każdej firmie. Nie w tym rzecz. Z sirui i tym podobnym chińczykom zabawa zaczyna się wcześniej, już podczas zakupu, zaś przez net to już czysta loteria.

Member

Mam znajomego który używa statywu wraz z głowicą Sirui od dobrych kilku miesięcy, ostatnio byliśmy na plenerze i nie narzekał, wręcz chwalił.

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.