Strona główna Fora Foto Sprzęt Profesjonalny kompakt.Jaki wybrać ?

Profesjonalny kompakt.Jaki wybrać ?

Sprzęt

Member

W listopadowym numerze DFV pojawił się artykuł dotyczący między innymi profesjonalnych kompaktów. Na co dzień korzystam z Sony A700. Jestem amatorem i w zupełności aparat ten mnie zadowala. Jadnak zdarza się, że nie wezmę mojego sprzętu wszędzie i zawsze. Raz zdarzyło mi się, że nie zostałem wpuszczony na koncert ze względu na mój
“profesjonalny” sprzęt. Stąd pomysł zakupu dobrego kompaktu. Po analizie w/w artykułu oraz przewertowaniu stron www. nadal nie jestem zdecydowany. W grę wchodzą Canon G10, Nikon P6000, Panasonic Lumix LX-3. W swoich rękach miałem Nikona i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest jak myślę złotym środkiem między G-10 i LX-3. Panasonic jednak ma coś czego nie mają inni-obiektyw 2,0!
Co sądzicie na temat tych (lub innych podobnych ) kompaktów?

Member

Masz rację, obecnie wybór kompaktu jako dodatkowego body, które ma zastąpić w niektórych sytuacjach lustrzankę, sprowadza się do trzech wymienionych przez Ciebie aparatów. Ja polecałbym dwa z nich: Canona lub Panasonica.

G10 oferuje najlepszą jakość zdjęć z tej trójki, zwłaszcza pod względem realnej rozdzielczości. Inna sprawa, że LX3 czy P6000 też osiągają bardzo dobre rezultaty, jak dla mnie w pełni wystarczające. Zaletą zdjęć z LX3 jest za to zakres dynamiki bardziej przypominający lustrzanki niż kompakty – zastrzegam, że G10-tki jeszcze pod tym kątem nie testowałem, bo tak na poważnie do testów ten aparat dopiero niebawem dostaniemy. Ale i tak sądzę, że Panasonic będzie pod tym względem lepszy. Poziom szumów we wszystkich trzech jest podobny, czyli akceptowalny.

Do rzeczy: G10 polecam ze względu na jakość zdjęć (rozdzielczość) oraz solidność budowy i wyświetlacz.
LX3 polecam ze względu na jakość zdjęć (dynamika), mniejsze wymiary i wagę, OBIEKTYW oraz wyświetlacz.
P6000 mógłbym polecić jedynie ze względu na solidność budowy i ogólnie dobrą jakość zdjęć, innymi słowy… proponuję raczej coś z dwójki powyżej. Osobiście wybrałbym Panasonica.

Member

Minęło wprawdzie trochę czasu, lecz temat jak sądzę wart jest zamknięcia. Ostatecznie jestem posiadaczem LX3 (nie ukrywam, że opinia Tomka przyczyniła się do tego). Niemniej jest to aparat, którego używam obecnie w 90% przypadków. Lustrzankę traktuję jako sprzęt na „specjalne okazje”. LX-a mam zawsze pod ręką, a z jakości zdjęć jestem bardziej niż zadowolony. Ma do tego jeszcze jedną zaletę-możliwość nagrywania filmów, i to HD. Jakość bardzo przyzwoita.

Member

A moze Ricoh GX200 – jak sytuacj awyglada na chwile obecna? Czytalem w DFV, ze G11… w sumie troche porazka. Dzisiaj jaki “kompakt” (nie mam na mysli wielkosci) do 5000 zl bylby najlepszy?

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.