Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Program do tworzenie slideshow

Program do tworzenie slideshow

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Witam,

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale…

Jestem początkującym i chciałbym dla rodziców na rocznicę stworzyć album (slideshow) ze zdjęć aby mogli go sobie włączyć na komputerze lub na TV z usb.

Szukam programu, który by mi to umożliwił. Chciałbym mieć możliwość dodania muzyki w tle oraz dodania efektów tekstowcyh do niektórych slideów. Zdjęć będzie naprawdę dużo (ponad 1000 z kilku dobrych lat) więc program nie może mieć jakiś ograniczeń pod tym względem. Fajnie też jakby pomiędzy statyczne slidy ze zdjęciami można było wrzucić film (np jako wstawka).

Czy da się coś takiego stworzyć w Windows Media Center? Nie wiem czy można tam dodawać tekst do slidów… Czy może ktoś polecić jakiś inny program?

Dzięki!
Pozdrawiam!

Member

Na pewno każdy program do montażu filmu (tak filmu, to nie błąd) da radę zrobić to co chcesz. Myślę, że windowsowy Movie Maker też da radę (na pewno dodasz tam tekst, muzykę i umieścisz film)
Programy generujące slideshow mogą nie obsługiwać pliku filmowego (jakieś na pewno obsługują, ale nie znam więc się nie wypowiadam)
Pytanie tylko jakie formaty obsługuje TV, trzeba na to zwrócić uwagę, bo nie doinstalujesz tam żadnego kodeka itp
Rodzice na pewno będą woleli oglądać na wielkim ekranie TV, więc szkoda żeby mieli niemiłą niespodziankę :)

Member

Ja do takich celów używam ashampoo slideshow studio hd, płatnyale nie kosztuje majątku (poniżej 100 zł) spełnia wszystkie Twoje wymagania, tworzy filmy w wielu formatach i rozdzielczościach, ma możliwość dodania napisów, możesz dodać fajne przejścia między zdjęciami, długość pokazu dopasować do muzyki itp

Member

Podobnie ma DVD slideshow GUI, a do tego jest darmowy.

Member

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Popróbuje sobie wymienione programy i coś na pewno z tego wybiorę :-)

Member

Ale nie dawaj tysiąca zdjęć. Nikt tego nie da rady obejrzeć bez bólu, nawet główni bohaterowie. Zdjęcie należy pokazywać przez ok. 3 sekundy, żeby mogło zostać obejrzane. 1000 zdjęć x 3s = 50 minut!!! To strasznie długi pokaz.
I unikaj efektownych efektów przejścia.

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.