Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Prośba do Ewy – obróbka zdjęć w stylu Kodachrome

Prośba do Ewy – obróbka zdjęć w stylu Kodachrome

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Witam wszystkich. Mam prośbę do Ewy, czy mogłabyś podać “przepis” na obróbkę zdjęć aby osiągnąć efekt filmu Kodachrome? Tak jak zaprezentowano tutaj: Ostatnia rolka Kodachrome [url]=http://stevemccurry.com/galleries/last-roll-kodachrome?view=grid
Chodzi mi o osiągnięcie (lub zbliżenie się) powyższego efektu. Ja wiem, że to film i rządzi się on swoimi prawami, ale bardzo mi się podoba charakter zdjęcia. Jeśli mogłabyś podać sposub obróbki, to byłbym bardzo wdzięczny (program może być dowolny: PS,LR,CO itd.)

Member

Może to pomoże, a sam jestem ciekaw metody od początku do końca.
http://x-equals.com/blog/in-memoriam-kodachrome-1935-%E2%80%93-2010/
Pozdrawiam

Member

Dzięki za linka. Efekty z plugina nie przekonują mnie. Bardziej mi chodzi o plastykę tych zdjęć. Jestem ciekawy jak uzyskać taki kontrast z mocnymi czerniami i nasyconymi kolorami. Próby w programach do obróbki zdjęć a szczególnie zabawy z poziomami, krzywymi, kontrastem itp. nie pozwalają uzyskać efektu o jaki mi chodzi. Trochę się uparłem na taki styl zdjęć, ale uwielbiam charakter zdjęć filmu Kodachrome. Jakby ktoś miał jakiś pomysł, to niech napiszę. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Member

a masz może jakieś foty które nadawały by się rzeczywiście do takiej obróbki, nie jest to odkrywcze co teraz napisze i zaraz zapewne poleci fala krytyki ale sam kadr musi być odpowiednio naświetlony i plastyki jako takiej nie zmienisz raczej a tylko kolorystykę i ewentualne zaziarnianie wprowadzisz

Member

Mocne czernie można wprowadzić przez wygięcie końcówki krzywej w dół w dolnym odcinku, tak żeby nie dochodziła do rogu wykresu. Tak jakby w lewym dolnym rogu została przygięta, kończąc się na poziomej krawędzi kawałek przed końcem wykresu, zamiast normalnie w jego kąciku. Tutoriala w gazecie nie zrobię, bo się to nijak na papierze gazetowym nie wydrukuje.
A nasycenie? Ja wiem czy one jakoś szczególnie nasycone są… nie wydaje mi się. A poza tym Tom1979 prawdę powiada: jeśli nie ma odpowiednio plastycznego oświetlenia od razu w scenie to nic dobrego z tego i tak nie wyjdzie.

Member

Nie mam zamiaru każdego zdjęcia w ten spsób traktować :-) Po prostu lubię takie zdjęcia (jestem miłośnikiem zdjęć NG) i chciałem dowiedzieć się jak można osiągnąć taki efekt. Jutro posiedzę nad tym i postaram się wrzucić jakieś przykładowe zdjęcia.

Member

tak od siebie dodam, że jeszcze w grę wchodzi kopiowanie warstwy i zabawa z ich mieszaniem, wczoraj pobrałem sobie foto z Twojej galerii i tak je potraktowałem gdyż u mnie nie znalazłem nic co by spasowało do takiej obróbki, czernie wyszły ciekawe ale kolory to już raczej sprawa ich zestawienia przy samym pstrykaniu a ponadto dochodzi tutaj jeszcze, w przypadku podanego przez Ciebie linku sprawa tematyki, która sama w sobie uatrakcyjnia foto. Wiele z nich należy do nico innych realiów przez co są dla nas z automatu atrakcyjne.

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.