Strona główna Fora Inne Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy Przyjaciele pomóżcie, bo mam mało czasu

Przyjaciele pomóżcie, bo mam mało czasu

Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy

Member

Otóż z racji tego, że w nocy nie mogłem zasnąć, to postanowiłem przerobić dziadkowi Jego produkcje na format DVD-Video. Zainstalowałem jakieś stare Nero, instalacja pełna. Zainstalował się w pół godz., potem bawiłem się w tworzenie menu i całej reszty, by na końcu okazało się, że nie mam miejsca, bo Nero zajęło 3 GB. Więc usunąłem kilka zbędnych programów, następnie usunąłem Nero i zainstalowałem ponownie, ale tylko Nero Vision. Otworzyłem zapisany projekt, aby nagrał od razu na płytę, zaznaczyłem “wyłącz po zakończeniu” i poszedłem spać. Wstałem godzinę temu, patrzę a tu błąd treści w stylu, że nie mogło zapisać na nośnik. Wku*wiłem się, ale jeszcze nie poddałem. Zobaczyłem, że na dysku jest mało miejsca, bo ponad 200 Mb, więc z powrotem odinstalowałem Nero, a tu mi się zrobiło tylko dodatkowo 1 GB wolnego. Powinno być około 3,5. Wkur… mnie to całe oprogramowanie. Instaluję pełny pakiet – zżera 3 GB, instaluję to co potrzebuję, to w efekcie końcowym zżera tyle samo.
Chyba, że ten projekt w ekekcie końcowym (tylko należy nagrać na płytę) gdzieś leży na dysku? Tak mi się wydaję.
W końcu Nero Vision najpierw gdzieś zapisuje projekt (dlatego wywala komunikat, że potrzebuje miejsca), potem nagrywa na płytę, a na końcu usuwa projekt (czyli pliki AUDIO TS i VIDEO TS, o ile dobrze pamiętam).
Skoro nie nagrało tego na płytę, to gdzieś muszą być te pliki…
Wiecie GDZIE, bo ja nie mogę znaleźć :/ Nero zniknęło całkowicie z Program files, w innych folderach typu Program Data i Windows, znalazłem tylko jakieś kilkaset bajtowe śmieci, ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretu.
Dziadek będzie za 2,5 godz., potem jedziemy kupić TV i od razu do domu dziadka. Chciałem mu to dać, bo wcześniej jak wypaliłem surowe pliki avi na płytkę, to coś tam gadał, że nie odpaliło, choć mało to prawdopodobne. W końcu mamy do czynienia z 81-letnim człowiekiem.
Robiłem to już kilka razy i zawsze było dobrze, a teraz takie hece :/

Member

Zamiast Nero zainstaluj sobie ConvertXtoDvd – przerabia na DVD i sam nagrywa,a katalog z tym programem po zainstalowaniu waży tylko niecałe 23 MB

Member
jorddekroy wrote:

Skoro nie nagrało tego na płytę, to gdzieś muszą być te pliki…

Powinny być w którymś z folderów tymczasowych (TEMP)

Member
Wiehu wrote:
jorddekroy wrote:

Skoro nie nagrało tego na płytę, to gdzieś muszą być te pliki…

Powinny być w którymś z folderów tymczasowych (TEMP)

Możliwe, że było :) CCleaner’em usunęło mi 2,5 GB i jest już dobrze, co nie zmienia faktu, że wnerwia mnie taka sytuacja.

Member

Zainstaluj sobie “odkurzacz”.
http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,Program,Windows,12322.html
Korzystam i jestem zadowolony:) Usuwa różne niepotrzebne śmieci z dysku. Tylko uważaj na ustawienia, najlepiej tam nie grzebać, żebyś z rejestru czegoś nie wywalił, ustawienia domyślne są oki.

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.