Strona główna Fora Foto Uwagi do serwisu www.dfv.pl Pytanie do Autofocusa

Pytanie do Autofocusa

Uwagi do serwisu www.dfv.pl

Member

Mam takie pytanie odnośnie uwagi a w zasadzie apelu pod zdjęciem “sexy flexy”
Napisałem kilka słów pod zdjęciem ale, że forum jest od dyskusji to podyskutujmy…
Jestem na dfv już jakiś czas i nie spotkałem się nigdy z czymś podobnym więc skąd nagle taki apel??
Normalnie pewnie wogóle bym nie poruszał tego tematu, ale zaciekawiła mnie “wyjątkowość” tego zdjęcia, bo nie da się ukryć, że zostało potraktowane wyjątkowo. Proszę się odnieść do słów jakie napisałem pod zdjęciem.

Member

AF nie jestem, ale IMO zdjęcie dostało te 5 za złapaną sytuacje…a moze autor zrobił reportaż o krowach i to jedna część…reszta wkrótce? (:

Member

Ja w tym zdjęciu nie widzę walorów pozwalających na stawianie tylu ocen 5, stanowczo zresztą nadużywanych w tym serwisie. To po pierwsze. Po drugie autor umieścił je w kategorii Akt a to oznacza, że stroi sobie żarty z serwisu dfv.pl i użytkowników, którzy wrzucają zdjęcia do tejże kategorii.
Oceny:
“hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe:D:D:D “
“rewelacja…toż to nie akt to pornografia…świetne “
“????????????????????????????”
“Jazda po bandzie”
jakoś nie są ocenami odnoszącymi się czy do warsztatu, czy estetyki zdjęcia. Natomiast sztubackie żarty i wystawianie hurmem oceny 5 “dla jaj” jest również nie fair wobec innych autorów zdjęć w tej galerii, takich choćby jak to:
https://www.dfv.pl/gallery/members/inferno83.html?g2_itemId=739105
Zdjęcie zostało przeniesione do kategorii fotożart, obniżyliśmy mu rating, tak żeby nie trafiło na stronę główną serwisu. Mówcie co chcecie, ale ja muszę dbać o wizerunek serwisu i od czasu do czasu podejmować tego typu akcje.
Zabawa zabawą, żart żartem, ale są pewne sytuacje w których rubaszność żartu przekracza pewne granice i to jest jeden z takich momentów. Hurtowe wystawianie 5 sprawiło, że istniało poważne ryzyko, że najbliższy miesiąc na głównej stronie serwisu straszyć nas będzie zdjęcie krowy liżącej się po dupie na co nie pozwolę.

Member

…nie wiedziałem, że było w kategorii Akt… racja po Twojej stronie…
Dzięki za odzew.

Member

Czyżby kiełkująca moderacja ? Jeśli tak to ja jestem w 10000% ZA, poprawiło by to poziom prezentowanych prac

Member
Rex_XIII wrote:
Czyżby kiełkująca moderacja ? Jeśli tak to ja jestem w 10000% ZA, poprawiło by to poziom prezentowanych prac

Moderacja cały czas jest, ale nie aż tak jak byś chciał. To był widoczny przykład, bo zdjęcia nie usuwaliśmy tylko przenieśliśmy, ale i przewina inna. Są przypadki usuwania całych kont i wszystkich zdjęć ludziom którzy na przykład kradną cudze prace – ale to robimy po cichu. Generalnie jesteśmy dość liberalni jako serwis, poprzeczkę powyżej której uznajemy że “doszło do przegięcia” mamy bardzo wysoko :-))

Member

a ja jestem za a nawet przeciw. rozumiem wyjaśnienie że to GRUBE przegięcie było ale żartem są też MERYTORYCZNE opinie w stylu super/ok/bdb/dno/kiepsko których na tym serwisie są tysiące. ZGADZAM się że te opinie były takie jak rzekł AF ale..ale..ale!!!- jak w najwyżej ocenianych przez miesiąc jest kwiatek z MERYTORYCZNYMI opiniami PIĘKNE/CUD/ŚWIETNE itp to nikt go nie zdejmuje. dla mnie wystarczyłoby zmienić kategorię. już rozmawialiśmy o tym że nie da się zmusić ludzi do rzeczowej opinii… a zdejmować bo liże dupę a nie jest różą to ocenianie nie jakości zdjęcia a jego MODELA/zawartości a to jest przeciez nnie fair…

Member

Dodam moje trzy grosze do tematu.
Pierwsze zdjęcia robiłem prawie 50 lat temu. Forografuję dla własnej przyjemności, nigdy nie aspirowaem do miana artysty. Nie urzeka mnie bokeh i nie rozumiem fotki gdzie liść zajmuje kilka procent planu ( fotka oceniana przez zawodowca, miesięcznik z lipca br). A fotka o której tu mowa jest po prostu bee. A to że uzyskała tyle dobrych ocen swiadczy o oceniających. Niestety my nie umiemy jeszcze trafnie oceniać i dokonywać dobrych wyborów.

Member

Autofocus na prezydenta !!!!

no to z tą krową to … przypomniał mi się dowcip:

– Dlaczego pies się liże po jajach ?
… bo może.

:]

Member
robertwronski wrote:
a zdejmować bo liże dupę a nie jest różą to ocenianie nie jakości zdjęcia a jego MODELA/zawartości a to jest przeciez nnie fair…

Wiesz, krowę można sfotografować na wiele sposobów i nie wszystkie będą w dobrym guście. Zdjęcie nie dostałoby niższego ratingu gdyby to było po prostu wysoko oceniane zdjęcie krowy – takie są gusta oceniających, taka jest jakość ocen – trudno.
Mi zdjęcie się nie podoba i nie podoba do tego stopnia, że nie życzę sobie by było wizytówką serwisu. Akcja którą podjęliśmy nie miała na celu cenzurowania zdjęcia, wszak cały czas jest w serwisie, a ukrócenie pewnej bezmyślności użytkowników, którzy idąc za rubasznym dowcipem (przyznam, że mnie nie śmieszy, możecie mówić że jestem ponurakiem) powstawiali same oceny 5 promujące fotografię na sam szczyt kategorii “najwyżej oceniane”. To dodatkowo powoduje efekt kuli śniegowej, bo ktoś klika w miniaturkę i czuje się w obowiązku dodać swoje pięć i budującą uwagę w stylu “He he he he!!!”.

Member

Robercie Wroński, są granice żartów i dobrego smaku. Patrząc na tą fotkę nie zastanawiam się i nie krytykuje modelki. Nie potrafię również skoncentrować się na technicznym aspekcie zdjęcia. Dla mnie liczy się jego treść. Tą treścią jest krowa liżąca odbyt. Zdaję sobie sprawę z tego, że dla tej krowy jest to zwykła czynność – poranna lub wieczorna toaleta- pozbawiona jakichkolwiek podtekstów. Dla mnie jest to jednak obleśne i nie mam ochoty takich fotek oglądać, nie mam również ochoty zaglądać do galerii autora “krowiego aktu”… a szkoda, bo jest tam kilka fajnych fotek.
W związku z powyższym mam do Ciebie jedno pytanie- jakbyś ocenił fotkę leżących na chodniku treści żołądkowych, które wydostały się na zewnątrz z powodu spożycia nadmiernej ilości alkoholu?

Member

nie wiem jakbym ocenił bo nie widziałem fotki:P przeciez nie mamy oceniac zawartości tylko jakość.. może byłoby to świetne makro i nawet byś nie poznał że to paw:) może owe zdjęcie przypominałoby ptaka – pawia:) ja po prostu uważam, że jeżeli zdjęcia byłoby w kategorii ŻART to jego głównym walorem miałaby byc śmieszność a nie inne aspekty tak jak coś innego ważne jest w portrecie a coś innego w industrialu. w FOTOŻARCIE moim zdaniem ważny jest żart. a czy śmieszny czy nie – mnie nie śmieszył i dlatego nie dałem 5 czy 4 czy 3 ale skoro innych śmieszył to… może im tez obniżyć ratingi?? bo zły gust mają… rozumiem że owa witryna należy do osoby prywatnej więc moze one decydować kogo wpuścić a kogo wyprosić ze swojego domku:P ja bym wyprosił osobę opowiadającą kawały o Holokauście ale nie o blondynkach nawet jak te o blondynkach bym uważał za niestosowne bo mam mamę blondynkę… pozdrawiam wszystkich inaczej myślących czyli wielbicieli krówki i pana AF też:)

Member

i jeszcze jedno – widzę teraz łabędzia w zdjęciach najwżej ocenianych. opinie – MAŁO RZECZOWE (super itp), zdjęcie jak dla mnie przeciętne. i tak się AUTOFOKUS zastanawiam.. czy gdyby ten łabądek dziobał się na tym zdjeciu w kuperek to też byś go zdjął… i na znak protestu dodam uwagę do łabądka:P

Member

Robercie!
Wszystko starasz się sprowadzić do absurdu? Dlaczego nie oceniłeś zdjęcia tego łabędzia zgodnie z własnym osądem? Brak odwagi? Nie potrafię tego zrozumieć. [Nie chodzi mi o to, że w tej chwili w ramach jakiegoś dla mnie całkowicie niezrozumiałego protestu wstawiłeś to 5, ale bardziej o to, że nie zareagowałeś w momencie, gdy pierwszy raz się zdziwiłeś, że to zdjęcie jest tak wysoko oceniane].
Do tej pory wydawało się mi, że należysz do tych osób, którym zależy na jakości tego serwisu. Uczniów też w ramach protestu w ten sposób oceniasz? [Wybacz wycieczkę osobistą, ale sam często się powołujesz na swoją profesję].
Apeluję: stwórzmy wspólnymi siłami jakieś TRS-O (Towarzystwo Rozliczeń Subiektywno-Obiektywnych]. W innym przypadku będziemy mieli ble, ble, ble i szesnaście piątek pod niektórymi zdjęciami, a nie wierzę, że są istnieją zdjęcia, którym się wszystkim podobają.

Member

oczywiście!!! potrafię rozdać w klasie sporo 5 bo mam zły dzień i chce go sobie poprafić:P mówie poważnie. (nie zdarza to się często ale zadrza się) NIE – nie chciałem sprowadzić do absurdu bo moim zdaniem już cała ta sytuacja NIM BYŁA!! postawiłem 5 z “merytorycznym” komentarzem bo wydedukowałem że takie zdjecia mają obniżane ratingi:P więc gdyby dał po prostu 2 (czyli moje zdanie) to by tylko troszkę obniżyło średnią ale dając 5 bez recenzji naraziłem autora na poważniejsze konsekwencje – taki mój szatański plan:D w sumie jednak fajnie jest porozmawiać na kontrowersyjne tematy:) co do braku odwagi – potrafię dać słabą ocenę pomimo kilkunastu 5 zdjęciom z galerii najwyżej oceniane. zrobiłem to ostatnio w 2 przypadkach – portretu dziecka i jakiegoś makro. i jeszcze jedno – w wielu przypadkach rozmów na tematy gorace jak ten, posługuję się właśnie taką absurdalną logiką. chcę po prostu pokazać co się dzieję jak podstawimy inne dane do tego samego równania:) (szkolne porównanie:) jeżeli ktoś uznaje że to właśnie JA jestem taki a nie TEMAT/SYTUACJA to trudno. pzdr

Member

Nie przekonałeś mnie.
Co do tematu wątku, to zgadzam się z Autofocusem i FitzRoy’em też. Są jakieś granice i te zostały przekroczone.
PS. Z Autofocusem radziłbym nie zadzierać. Jak wymoderował »rzecznika« to Rząd Reaktywacji III RP do dziś ma z tym problem :)

Member

nie wiem o czy piszesz a propos “rzecznika” ale ta dobra rada żeby nie zadzierać z AF jest daleko poza granicami przez które przeszła liżąca się krowa… jakbym się bał wemoderowania bo adminowi nie podoba się moje zdanie KTÓRE UZASADNIAM (nie musicie się ze mną zgadzać – we też mnie nie przekonujecie więc pozostańmy przy swoim) to byłaby lekka paranoja. gdyby admin wymoderował mnie bo się nie zgadza z moim zdaniem to, WYBACZ MI Andrzej2, ale nie tęskniłbym za takim adminem i jego stroną. powtórzę – Twój PS przekroczył granicę… szkoda że nie podałeś mi jakiegoś przykładowego pisma, które powinienem teraz wystosować do AF żeby mi przebaczył!! masakra.. (wydaje mi się że jednak AF nie należy do takich osób ale może wiesz coś więcej)

Member

To PS nie było do Ciebie. Było do Wszystkich. Miało być śmieszne. Widzisz, nie każdy ma takie samo poczucie humoru. Niepotrzebnie się napinasz. Pozdrawiam.

Member

Aha, wydawało mi się, że fakt, że polski rząd nie ma od jakiegoś czasu rzecznika prasowego jest powszechnie znany. Przynajmniej tej bardziej świadomej części naszego społeczeństwa. Ale mnie się wiele rzeczy wydaje… :). Tylko znowu się nie obraź.

Member

Robercie, napisałeś “przeciez nie mamy oceniac zawartości tylko jakość” i tutaj się mylisz. Na dobrze wykonane zdjęcie składają się zarówno treść, jak i odpowiednio dobrana forma. Oceniając tylko jakość zdjęcia pomijasz bardzo istotną jego część. Ponadto wykazałeś się brakiem konsekwencji. Dowód – https://www.dfv.pl/gallery/v/Konkursy/w+blasku+3.jpg.html Z Twojego komentarza wynika, że nawet gdyby fotka była technicznym cudeńkiem nie zamieściłbyś jej w DFV. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, przypuszczam, że mógłby się znaleźć obrońca praw zwierząt, który stwierdziłby “w nacie pełno jest zboków, którzy wykorzystują takie zdjęcia do swoich celów”
Mogę się tylko zgodzić z tym, że ani Ty nie przekonasz mnie, ani ja Ciebie. Zresztą nie zależy mi specjalnie na tym.
Pozdrawiam

Member

no to co do jednego się zgadzamy:) (BTW – SPIEPRZONA matryca nie razi nikogo delikatnych uczuć i choc nie jest to do końca ładne słowo moze być wizytówką strony – wszystko jest względne) pozdrawiam również.

Viewing 20 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.