Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Raw Therapee 4.0.11 problem zapisu w jpg

Raw Therapee 4.0.11 problem zapisu w jpg

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu zapisu plików w formacie .jpg. Ostatnio zainstalowałem najnowszą wersję RT. Poprzednio używałem starszej wersji, ale ponieważ zmieniłem body musiałem zaktualizować Raw Therapee aby móc obrabiać “nowe” Rawy. Wszystko działa pięknie do momentu zapisu pliku. Program rozpoczyna proces zapisu, ale chwilę “miele” i wyrzuca komunikat o błędzie (bez żadnego numeru) i informację o konieczności zamknięcia programu. Jedyna opcja to kliknięcie Ok po czym następuje zamknięcie programu. Ten sam scenariusz powtarza się za każdym razem. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i mógłby mi podpowiedzieć rozwiązanie? Może powinienem zainstalować starszą wersję tylko nie wiem od której wersji Raw Therapee radzi sobie z Raw’ami z Canona 5D mk III. Dzięki za pomoc.

Member

Mi się działo podobnie – okazało się, że miałam za mało miejsca na dysku i mało wolnej pamięci.

Member

Dzięki. Wyczyściłem nieco dysk, ale problem nie znika. Pojawia się informacja: Wystąpił problem z aplikacją Raw Therapee i zostanie ona zamknięta. Ktoś ma inny pomysł na rozwiązanie?

Member

Proponuję odinstalować RT i zainstalować jeszcze raz.

Member

Nie pomogło.

Member

A pamięć? Jaki to system i ile pamięci RAM? Czy błąd występuje również, jeśli tylko otworzysz RAW-a i zapiszesz nic nie zmieniając?

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.