Strona główna Fora Foto Sprzęt Ryba pod Canona

Ryba pod Canona

Sprzęt

Member

Posiadam Canona 7D. Próbuje bawić się z fotografią sportową no i brakuje mi tej rybki lub szerokokątnego obiektywu.
Cena maksymalna dla mnie to 1500 zł. Nie wykluczam zakupu używki choć chyba jednak wolałbym kupić nówkę. Najbardziej ciekawi mnie Samyang 8 mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye ( i tutaj od razu pytanie, czy duża jest różnica miedzy nim a Samyang 8 mm f/2.8 UMC Fisheye, ponieważ róźnica 0,7 w przysłonie chyba nie robi kolosalnej różnicy) oraz SAMYANG 10mm F2.8 ED AS NCS CS. Co sądzicie o moich wyborach oraz jakie macie inne propozycje?

Member

Sorry za głupie pytanie, ale jak chciałbyś podpiąć Samyanga 8 mm f/2.8 do 7D? Wszak on bywa z mocowaniami do bezlusterkowców (tak twierdzi Samyang ;-))

Member

Okej przyznaję się, w ogóle na mocowania nie spojrzałem :P Ale przynajmniej jedną opcję mam już z głowy.

Member

Mam Samyanga 8mm f/3,5 z mocowaniem do nikona, jestem zadowolona, chociaż nie używam go aż tak często jak Ka_tula, która jest specjalistką od tej rybki, w Jej galerii znajdziesz więcej zdjęć robionych tym obiektywem. Może pooglądaj i zobaczysz efekty

Member

To ja powiem tak – bierz Samyanga i to najlepiej jeszcze uzywke jak mozesz. Powod jest bardzo prosty – jest duza szansa ze nie bedziesz nim fotografowal az tak duzo jak Ci sie wydaje (mowie z doswiadczenia). Jest jeszcze wieksza szansa ze nie bedziesz fotografowac nim tyle co Ka_tula. Sprzet do specyficznych, niszowych zastosowan, specjalnych projektow i zdjec sytuacyjnych – mowi samo za siebie. W zwiazku z tym nie widze sensu lozenia zbyt duzych funduszy na to.
Z ciekawosci musze jadnak zapytac na jakiego typu kadry sportowe masz pomysl z takim obiektywem? Cos w stylu przerysowanych portretow srodowiskowych?

Member

Domyślam się, że chodzi o skateboarding i snowboarding.

Member

skateboarding, bmx i rolki agresywne. sam jeżdżę i nieraz pykam fotki. chcę teraz nagrać też edit.

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.