rybie łuski

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Potrzebuję nałożyć na modela tzn (na jego ciało) najlepiej w PS cos w stylu rybiej łuski albo jakiegoś efektu po którym ciało by nabrało odcień złotego koloru tak jakby zloty brokat albo złota opalenizna…. czy jest cos takiego w ogóle możliwe ? i jeśli tak to jak to zrobić ?

Member

Chodzi o wzór łuski czy o kolor? Czy połysk?

Member

tzn o wzór łuski najbardziej… tzn chodzi mi o to zeby model wyglądał jak syrena ? zeby tą łuske wtopic jakoś w skóre czy cos zeby wyglądało to naturalnie :)

Member

No to najlepiej byłoby sfotografować rybę, wziąć z niej łuskowatą teksturę, nałożyć na modela tyle ile potrzeba, powyginać (filtr Liquify) żeby bardziej plastycznie przylegała do ciała i tryb overlay (nakładka). Ewentualnie jeszcze drugi raz tę samą warstwę z łuską w innym trybie można nałożyć, gdyby po tym pierwszym była za słabo widoczna. To trochę zależy od tonów na zdjęciach. Weź jeszcze pod uwagę tryby kolor i jasność, ewentualnie mnożenie, jeśli łuska jest jaśniutka, srebrna.

Member

Droga Ewo a mogła bys powiedziec jaki to filtr po polsku bo mam polska wersję PS

Member

No, z tą nazwą po polsku to różnie bywa, więc wolę stosować angielską. Czasem Deformacja, czasem Skraplanie, a może i jeszcze inne wersje istnieją. To ten sam, którym było robione odchudzanie, w styczniowym numerze jeśli dobrze pamiętam.

Member

Dziekuje Ewo :) spróbuje to zrobic ;)

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.