Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Selektywna zmiana nasycenia – moje pytanei do filmu

Selektywna zmiana nasycenia – moje pytanei do filmu

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Witam , dziekuje P. Ewie z umieszczanie tych filmow i porad odnosnie porawy zdjec. osotani postanowilem skorzystac z ostatniego filmu i poprawic selektynie kolory zdjec. Portret osoby siedzacej na molo nad morzem i ……… problem jak zmoieniac ” niebieskosc” morz nie ruszjac ” niebieskosci” nieba hm. Moze ktos pomoze, a moze Autor?

Member

Aaa, to już wyższa szkoła jazdy :) Kolor nieba jest na tyle podobny do koloru morza, że automatycznie się tego zrobić nie da. Trzeba będzie zaznaczać, a to już w następnym filmie :)
Tak w skrócie – powiel warstwę, zmień sobie kolor tak żeby morze wyglądało ok, dodaj maskę i zamaluj na niej na czarno wszystko co nie jest morzem. To jedna z metod, chyba najprostsza do zapamiętania.

Member

aaaaaaa dziekuje, no zobaczymy na filmie. probowalem zaznaczac pipeta tak jak Pani zaznaczala na swym filmie , ale jakos………… duzo sie jeszzce musze uczyc

Member

Takie wybieranie pipetą jest wygodne, ale sprawdza się tylko tam, gdzie jest duży kontrast barwy (czerwone-zielone, żółte na niebieskim itp.). Jeśli elementy na zdjęciu są utrzymane w podobnych barwach, program ich nie rozróżni. Trzeba zaznaczać ręcznie – lassem, maską, czymkolwiek.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.